0

sdílení

Budoucnost studentského bydlení – koleje vytvořené z přepravních kontejnerů

/ 10. října 2016 / Zajímavosti

Pro vysokoškoláky může být nalezení levného a dostupného bydlení v centru města občas nadlidským úkolem. A v případě, že nemají pravidelný příjem dokonce i nemožné. V Evropě se mnoho studentů potýká s vysokým nájem a vážným nedostatkem bytů. Například dánské statistiky poukazují na to, že aby na trhu s byty došlo k uspokojení poptávky, je zapotřebí kolem 40 000 nových míst k bydlení. S novým revolučním a inovativním obytným systémem přišla společnost Urban Rigger.

 

„Můj nejstarší syn sháněl byt, ve kterém by mohl bydlet během studia“ říká Kim Loudrup, spoluzakladatel bytového projektu Urban RIGGER v Kodani. „Hledání pro něj dostupného bydlení se stalo doslova noční můrou.“

urban-rigger-by-big-28-1020x610

A proto s nekonvenčním architektonickým řešením městského bydlení přišla společnost Urban Rigger, která vytvořila projekt nízkonákladového bydlení v městských přístavech. Tyto obytné prostory jsou tvořeny z přepravních kontejnerů, které jsou uzpůsobené tak, aby byly schopné plavat na vodě v městských přístavech. Toto bydlení zajistí studentům přijatelné nájemné v blízkosti centra města.

urban-rigger-by-big-37-1020x610

Nedostatek bydlení pro studenty by mohl představovat negativní dopady i pro samotná města. Pokud by města neměla dostatek ubytovacích míst pro studenty, mohlo by se stát, že by by v daném městě neměli zájem o studium a tím pádem by došlo k odlivu jejich znalostí a zkušeností do okolních měst. „Vzdělávání naší mládeže je jednou z nejlepších investic“.

urban-rigger-by-big-26-1020x610

Spolčenost Urban Rigger aktuálně dokončila svůj první projekt v Kodani, který se zaměřil na zlepšení podmínek studentského bydlení. Tento projekt se zaobíral výstavbou plovoucích kolejí, jejichž měsíční pronájem čínní 600 dolarů (cca 14 000 Kč). Co si budeme povídat, představa o levném bydlení vypadá asi trošku jinak, co říkáš? Za tuto cenu mají ale studenti k dispozici svoji vlastní ložnici, koupelnu, kuchyň i obývací pokoj. Tento obytný prostor, který je složen z modulárních přepravních kontejnerů, může obývat až 12 studentů najednou. Společné prostory pak tvoří terasa s grilem, dvorek plný zeleně a kajak. Zakladatelé tohoto projektu doufají, že výstavbu plovoucích kontejnerů rozšíří i do dalších měst. Další výstavba těchto obytných prostorů proběhne ve Švédsku.

Pohled z venku není až tak okouzlující, ale interiér vypadá velice dobře, co říkáš?

urban-rigger-by-big-10-1020x610urban-rigger-by-big-11-1020x610urban-rigger-by-big-13-1020x610urban-rigger-by-big-14-1020x6103063804-slide-23-a-big-idea-for-affordable-student-housing

 

Zdroj článku a fotografií: inhabitat.com , zdroj titulní fotografie: designboom.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]