0

sdílení

Buď efektivní s nej Asistentkou, už neplať časové prostoje

/ 20. ledna 2017 / Business

zdroj: archív M&Ch

Být efektivní, plnit byznys plány alespoň na 100 %, vyhnout se co nejvíce administrativním úkonům je sen asi každého podnikatele či živnostníka. Delegací některých z úkonů, včetně jednoduché komunikace se zákazníky, na osobní asistentku nemusí být vždy to hledané elegantní řešení. Kdo by ale chtěl platit občasné časové prostoje, které osobní sekretářka na full-time úvazku vyplňuje likováním fotek na facebooku? Pak ses ještě neseznámil s nej Asistentkou.

Nápad podnikavého páru Markéty a Charlieho Greenbergových na službu nej Asistentky na míru každému, usměvavé, osobní a přátelské přišel nečekaně jako řešení jiného problému. “Šli jsme do firem nejprve s tím, že nastavíme zákaznický servis, zlepšíme schopnost komunikovat s klienty. Pokud však chce firma něco takového zavést, potřebuje mít funkční procesy a pořádek. Tím, že stav procesů v českých firmách vypadá spíše jako zásah chaosu, přišli jsme s nej Asistentkou, která má za cíl pořádek nastolit, ” odpovídá Charlie na dotaz, co dalo za vznik jejich nápadu, a dodává, “ale pořád je to služba osobní. Klient spolupracuje s konkrétní asistentkou, zná ji osobně a i ona jeho, žádná virtuální realita.”

asistentka4Služba je opravdu osobní, foto: archív M&Ch

Poznej svoji příští asistentku

Ptáš se, jaká je denní náplň práce asistentky? “A které? ” směje se na nás Markétka. Vskutku, co jiná společnost a klient, to jiná náplň práce. Služba je postavená především na vzájemné komunikaci. Podnikatel potřebuje asistentku dvakrát týdně po dobu 3 hodin a občas práci online večer z domu? Přesně pro tento účel nej Asistentka vznikla. Sepíše zápis porady, dojde za tebe na úřady a večer odešle e-maily z domu. Ty zaplatíš jen skutečně odpracovaný čas.

Právě benefit v podobě nastavitelného pracovního času, žádný full nebo part-time, a hlavně NEvirtuálnost služby je konkurenční výhoda nej Asistentky oproti personálním agenturám, ale i například Úřadu práce.

Že je služba úspěšná dokládá i počet už obsazených asistentek do českých firem. Aktuálně se vyšplhalo na číslovku 17. Mezi klienty manželů Greenbergových patří například Česká Pojišťovna, Kooperativa, Allianz, Partners, ale také třeba MultiSport Benefit.


Foto: archív M&Ch

Evoluce směrem k navolávací asistentce

Tak lze v krátkosti charakterizovat další posun v nabízených službách. Na otázku, proč vznikla nová služba, nám Charlie vysvětluje: “Lidé nemají často rádi telefonování druhým. Navíc zastáváme názor, že obchodník nemá sedět u telefonu, ale u klienta na schůzce. Proto jsme přidali projekt navolávání schůzek, protože se najdou i tací, která tahle práce baví na plný úvazek. Domlouváme schůzky pro široké spektrum zaměření firem. Ať už jsou to benefity pro zaměstnance, úspora energií, divadelní technika nebo třeba kurzy a školení.”

Zajímavou perličkou je, že nejzkušenější navolávací asistentka je rodu mužského, ačkoliv většina asistentek jsou právě ženy.

Kam se ubírá budoucnost a nápady nej a navolávacích asistentek?

Asistentka je parťákem dalších užitečných projektů z pera Charlieho a Markéty. Jedním z nich jsou i granty z Bruselu. Autoři nápadu organizují školení po ČR na téma, jak získat finance přímo od zdroje – z EU grantů a dotací. A to pod vedením evropského hodnotitele projektů Radovana Luciny. V prvních třech měsících roku 2017 tak můžeš usměvavý pár potkat na jejich workshopech ve všech českých Impact Hubech.

V neposlední řadě se začínají asistentky specializovat na zakládání firem na klíč. Zadáš jméno své budoucí firmy a o ostatní už se ti na úřadech postará nej Asistentka s obchodním partnerem Office Option. Tak zní v obrysech nastíněná nabídka rozšířené asistenční služby.

asistentka2S úsměvem a čáry jde všechno snáze, foto: archív M&Ch

Závěrem povídání s podnikavým mladým párem dochází i na logickou otázku, jak mohou dennodenně pracovat a trávit spolu veškerý čas, aniž by se to nepodepsalo na pracovní výkonnosti a pohodě?

“Recept je jednoduchý. Hodně odpočívat, hodně relaxovat a pracovat i fyzicky. Klíč je v tom, vybrat si nejlepšího partnera na světě, a potom jde vše mnohem snáze. Máme stejnou vizi, stejný cíl a velmi podobný přístup k věci. Je to alchymie a nejspíš i nějaká kouzla a čáry :).”

Zdroje: http://nejasistentka.cz, rozhovor s manželi Greenbergovi
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]