0

sdílení

Británie do roku 2025 zavře všechny tepelné elektrárny

Marianna Mikešová / 17. listopadu 2016 / Zajímavosti

Britská vláda loni slíbila, že v horizontu deseti let nahradí uhlí zemním plynem a alternativními zdroji energie. Podle listu The Guardian by však poslední tepelnou elektrárnu mohla zavřít již do roku 2022, a navíc bez vládního zásahu. 

 

Britský ministr energetiky Gary Clark řekl, že letos vyšle jasný signál světu, že Spojené království je skvělým místem pro investice do čisté energie. „Pokud odstraníme tepelnou energii z našich elektráren a nahradíme ji čistou technologií, jako například plynem, výrazně zredukujeme emise z britského elektrárenského průmyslu,“ poznamenal Clark.

Britská vláda rozhodně dbá na svou vlastní radu investovat do alternativních zdrojů energie. V průběhu následujících 2 a půl let bude země do šetrnějších zdrojů energie investovat 1,22 miliard dolarů (30 miliard korun). Většina z těchto peněz poputuje na vývoj pobřežních větrných elektráren.

coal-plant-889x593

Tamní vláda v současnosti zkoumá možnosti, jak vynutit zavření osmi zbývajících tepelných elektráren na uhlí do roku 2025. Jedna z možností by byla změnit takzvaný Emission Power Standard, tedy standard pro emise z elektráren, který stanoví roční limit na emise oxidu uhličitého z tepelných elektráren. Británie by ho musela změnit tak, aby zmíněné elektrárny nebyly schopny tento limit splnit.

Znečištění ovzduší by také v budoucnu mohlo udělat z tepelné energie neziskovou komoditu, což by zapříčinilo přirozenou likvidaci tepelných elektráren, a to dříve, než do deadlinu stanoveném vládou.

Zdroj článku, fotografií: inhabitat.com, zdroj titulní fotografie:  4Ever.sk/atl.semtechsolutions.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]