BMW řady 8 je po dvaceti letech zpět

Vladimír Chott / 29. května 2017 / Auto

zdroj: motor1.com

V devadesátých letech patřily vozy BMW řady 8 mezi krále své kategorie. BMW se rozhodlo, že znovu obnoví tuto fantastickou řadu a přinese na trh model, který by měl trumfnout nejen předešlé modely, ale i konkurenci.

Legendární řadu číslo 8 od německé značky BMW není třeba představovat žádnému milovníkovi aut. Luxusní kupé se stalo symbolem značky koncem devadesátých let. Německý koncern však hlásí návrat. Téměř po dvaceti letech se řada 8 vrací do prodeje se svým nejnovějším přírůstkem. Do produkce by se nová vozidla měla dostat v průběhu příštího roku.

zdroj: bmw.com

„Číslo 8 pro značku BMW znamenalo nejvyšší stupeň sportovního výkonu a zároveň exkluzivity,“ řekl Harald Krüger, předseda BMW. „Následující řada 8 znázorní, že vyladěná dynamika vozidla spojená s luxusním designem dokážou spolupracovat,“ dodal Krüger.

Podobně jako předešlé modely, i oživená verze má přinést elegantní vzhled z každého úhlu. Chybět nebude ani typická přední mřížka ve spojení s úzkými světly.

zdroj: bmw.com

Široká a elegantní palubní deska bude propojena se středovým panelem vozidla.

zdroj: bmw.com

„Celkový design konceptu řady 8 nabízí čerstvou interpretaci ikonického stylu značky BMW,“ vyjádřil se Adrian van Hooydonk, šéf designu značky. „Představuje rovněž nový způsob, jakým značka přistupuje k používání forem na výrobu vozu, což se odráží na celkových liniích vozu,“ dodal van Hooydonk.

V současnosti je řada 8 pouze vizuálním konceptem, technické parametry zatím nejsou k dispozici. Je však jisté, že příští generace této legendární značky by měla být kompletně představena už příští rok. Proslýchá se, že by následující řada 8 měla nahradit stávající řadu 6.

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]