0

sdílení

BMW představilo mimořádný úkaz v podobě modelu M760Li

Linda Cebrová / 7. února 2017 / Zajímavosti

Automobilka BMW opět nezklamala a představila model oplývající dokonalostí, který nese název M760Li xDrive. Šlo jim především o skloubení komfortu, výkonu a rychlosti. Očividně se jim to i podařilo.

 

V M760Li se nachází jeden z motorů nejvyšší třídy. Stejný motor se montuje například i do Rolls-Royce Ghost. Možná už víš, že jde o 6,6 litrový motor V12, kterému k obdivuhodnému výkonu pomáhají hned dvě turba. Výkon M760Li se pohybuje na úrovni 600 koní a maximální točivý moment činí velmi slušných 800 nm ​​při 5500 otáčkách za minutu. Při takovém počtu koní nesmí chybět ani 8 stupňový automat a xDrive – pohon všech čtyř kol.

zdroj fotografie: autogespot.ca

Zrychlit z nuly na sto zvládne za 3,9 sekundy, což je více než dostatečné. Co se týče maximální rychlosti, limuzína ji má omezenou na 250 km/h. Ale žádný strach, omezovač lze navýšit až na 305 km/h. V konečném důsledku je výběr omezovače jen na tobě. I když zřejmě by se mezi námi nenašlo příliš mnoho lidí toužících po první variantě.

V novince od BMW nečekej nic jiného než ty nejlepší technické vychytávky, jaké se dají v této cenové kategorii najít. Jsou zde 20″ litá kola, natáčecí zadní kola spolu s adaptivním podvozkem i sportovní výfuk. Najdeš zde i systém start/stop, který by měl pomoci k udržení nereálné spotřeby 12,6 l/100 km.

zdroj fotografie: autogespot.ca

Interiér staví na luxusu se sportovním nádechem. Sportovně působí i volant s logem divize M. Potěší i pedály z nerezové oceli. Zajímavý detail představují prahy broušeného hliníku s podsvíceným logem V12.

zdroj fotografie: bmwblog.com

Pokud nechceš vynikat, stačí říct. Zájemci o tuto limuzínu si mohou zvolit i verzi s dodatkem Excellence, ta je k dispozici bez poplatku. BMW však dostaneš bez aerodynamického balíčku od M Performance a přijdeš i o označení modelu na kufru. Najdeš tam pak jen „skromné“ označení V12. Disky M Performance nahradí disky od BMW Individual s designem W 646 z leštěné lehké slitiny a třmeny disků dostanou lesklou černou barvu. Pokud ti tento model učaroval, stačí si nachystat 117 050 eur na základní výbavu nebo 170 000 eur na limuzínu s doplňkovou výbavou.

zdroj: topgear.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]