Australská firma chce do každého nově postaveného domu zahrnout Tesla Powerwall

Rudolf Nečas / 6. dubna 2017 / Eko

zdroj: ardenhomes.com.au

Řešení má snížit náklady na elektřinu.

Australská firma stavějící domy oznámila plán zahrnout Tesla Powerwall do všech nových domů. Arden Homes říká, že všechny své nové domy vybaví technologií uchovávání energie prostřednictvím partnerství se společností zabývající se solární energií a certifikovaným prodejcem Tesla Powerwall, Bradford Solar. Od kroku se očekává, že sníží náklady na elektřinu pro majitele domů.

foto: ardenhomes.com.au

Tesla Powerwall bude standardem v Arden Homes jako součást balíčku Bradford Solar ChargePack. Solární panely na střeše budou získávat energii, která pak „může být použita k napájení spotřebičů, posílána zpět do sítě nebo ukládána pro pozdější použití,“ píše se v  brožuře Arden Homes. Balíček také zahrnuje monitorování přes cloud, takže spotřebu energie uvidíš rovnou ve svém smartphonu.

Tesla Powerwall, dobíjecí lithium-iontová baterie, umožňuje domům běžet na obnovitelném zdroji energie, ať už svítí slunce, nebo ne, a může dokonce napájet domy během výpadku proudu. Powerwall podle Tesly dokáže pomoci majitelům domů seříznout účty za elektřinu až o 92 %. Baterie se nabíjí, když je poptávka po elektřině nízká a jsou nízké sazby, elektřinu pro napájení domu dodává, když je poptávka po ní vyšší a ceny jsou dražší.

foto: tesla.com

Podle brožury Arden Homes dokáží rodiny za elektřinu ušetřit až 2 500 dolarů ročně a jejich 5 kW Bradford Solar ChargePack dokáže pokrýt až 90 % denní spotřeby energie čtyřčlenné rodiny. 6 kW balík umožní australské rodině žít téměř nezávisle na elektrické síti. Domy od Arden Homes jsou navrženy tak, aby dovnitř vpustily hodně slunečního světla.

V současnosti asi 15 % australských domů, čili přibližně 1,5 milionu, využívá solární energii a podle informací z minulého roku solární elektřina generována v domech s Tesla Powerwall 2 dokáže cenou konkurovat klasické elektřině přes síť.

zdroj: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]