0

sdílení

Audi R8 Star of Lucis je světový unikát vyrobený kvůli hře. Tento měsíc se dá získat v loterii.

Linda Cebrová / 16. listopadu 2016 / Tools a Produktivita

Díky spolupráci inženýrů z Audi a zkušených profesionálů z akademie Lucis vzniklo unikátní auto.

 

Final Fantasy je hra, jejíž začátek se datuje už od roku 1987. I když u nás není až tak proslulá, v Japonsku jde o velký fenomén s obrovskou základnou fanoušků. Ti se už ale zřejmě neřadí jen do skupiny „geeků s konzolí v ruce“, a tak pro ně Audi připravilo ve spolupráci s autory hry jedinečnou R8, která se v létě objevila i ve filmu Kingsglaive Final Fantasy XV.

audddPrávě díky plánovanému vydání hry Final Fantasy XV je možné získat jedinečný model Audi R8 Star of Lucis, jehož design je inspirován touto hrou.Na světě vznikl pouze jeden jediný kus tohoto speciálního modelu, který prodává  značka Audi. Cena je stanovena na zhruba 470 tisíc dolarů.

aud2Všichni zájemci se již od 21. listopadu mohou přihlásit do loterie, jejíž vítěz auto sice zdarma nezíská, ale bude mít privilegium si ho zakoupit a stát se vlastníkem světového unikátu. Celý vizuální koncept vozu vzdává hold princi Noctisovi, který představuje hlavní postavu Final Fantasy XV.  „Abychom oslavili 20. narozeniny prince Noctisa, dědice trůnu, Audi pro něj navrhlo speciální model Audi R8 Star of Lucis,“  píše se na oficiálním webu automobilky.

aud3Na autě je proto možné postřehnout vizuální prvky, typické právě pro Noctisa a rod Lucis, do kterého patří. Charakteristická je černá barva, ale i styl krytů na kolech. Tento model má být schopen dosáhnout maximální rychlosti 330 km/hod díky 5,2 litrovému motoru R8 V10 a sedmirychlostní převodovce. Final Fantasy XV vychází již 29. listopadu pro PlayStation 4 a pro Xbox One. Tato série díky novému dílu ožije po dlouhých šesti letech.

aud4Není to však poprvé, kdy se takovým způsobem spojil automobilový průmysl s tím herním. Příkladem je velmi speciální edice hry Grid 2, ke které nabízeli za 190 tisíc dolarů extrémně rychlé BAC Mono. Saints Row 4 šlo ještě dál a za 1 milion dolarů se dalo ke hře zakoupit Lamborghini Gallardo a Toyota Prius.

zdroj: theverge.com zdroj obrázků: theverge.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]