0

sdílení

Apple začíná být trochu mimo

Dárius Polák / 30. listopadu 2016 / Business

Společnost to s novým iPhonem a MacBookem moc nevychytala.

 

Nejnovější přírůstek společnosti Apple, Macbook Pro, vypadá docela dobře – má rychlé čipy, dobrou obrazovku, MacOS a nový typ klávesnice. Lidé jsou však v obavách, co pro ně bude znamenat nošení množství příslušentví, jako jsou kabely nebo USB. Ve snaze společnosti přesunout se k další generaci konektorů a zařízení Apple vytvořilo velké bahno z kabelů, USB-ček a konektorů.

Podívejme se na uživatele, který vlastní iPhone 7 a nový Macbook Pro. To je klíčový zákazník Apple – někdo s disponibilním příjmem, kdo chce nejlepší počítač. Tato osoba musí myslet na to, jaké příslušenství s sebou bude denně nosit. iPhone a Macbook Pro totiž využívají různé nabíjecí konektory, takže jsou třeba oba. To není až tak velký problém, člověk by však od společnosti, jako je Apple, očekával něco elegantnějšího.

2

Dále to pokračuje se sluchátky. Nový MacBook Pro může využívat klasická sluchátka, zatímco iPhone 7 je standardně nastaven na bezdrátová. Zákazníci mohou naštěstí využít díky přibalenému přídavku i jiná sluchátka. Nicméně originální, bezdrátová pro iPhone 7 nelze připojit k Macbooku. To, co Apple chce, je, aby si lidé kupovali nové AirPods, které stojí 159 dolarů. Ty je třeba také nabíjet. Nejsou však ještě k dispozici, protože jsou nedokončené. A nakonec, zkus nabít iPhone 7 pomocí Macbooku s kabelem, který je přibalen k iPhone. Nejde to pokud nemáš další adaptér, který ti Apple prodá za 19 dolarů.

Důraz Applu používat Lightning kabelů jako standardu pro iPhone a USB-C na Macbooku z toho dělá jeden velký guláš. Je pochopitelné, že porty se mění a technologie jde kupředu. To je důvod, proč si dosud výrobci zvykali na používání USB-C. To totiž dokáže spoustu věcí, umí např. pohánět monitor, což znamená, že by dokázal nabít smartphone, zvládnout sluchátka nebo cokoli, co dokáže i Lightning kabel.

Celé to je bláznivé. Jony Ive, šéf designu Apple, řekl, že společnost věří v bezdrátovou budoucnost. Současnost však ukazuje, že pokud chce člověk využívat Apple zařízení naplno, musí si pořídit velké množství příslušenství.

Že by Apple již nebyl stejnou společností jako kdysi?

jonyive
zdroj: businessinsider.com , zdroj fotografií: businessinsider.com/ TechnoBuffalo
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]