0

sdílení

Apple oproti minulému roku pociťuje pokles prodejů. iPhone 7 dostatečně nezaujal?

Matúš Mitro / 16. prosince 2016 / Business

V příštím roce Apple představí svůj výroční smartphone, od kterého se čeká opravdu hodně. Jsme plní očekávání, jak společnost novinku vybaví a s jakým designem přijde. Horší zprávou jsou však výsledky prodejů tohoto giganta. Po uvedení nového modelu iPhone 7 se odhady kalifornského výrobce nenaplnily a prodeje oproti minulému roku poklesly.

 

Už za pár měsíců se dočkáme výročního iPhone 8, který zřejmě projde designovou změnou a také se očekává, že přinese novou výbavu. Skalní fanoušci Applu se tak budou mít na co těšit. Po uvedení aktuálního modelu iPhone 7 a jeho Plus verze měl výrobce zřejmě velká očekávání, protože jeho plány prodeje se nenaplnily. V Tchaj-wanu pro Apple vyrábí součástky mnoho výrobců, kteří však se sedmým modelem iPhonu zaznamenaly ztráty i o 0,4%. Patří sem zhruba 19 společností, mezi nimiž se nacházejí i známá jména jako Foxconn či Largan Precision.

iphone-7-oficiálně
foto: fonyzciny.startitup.sk/apple.com

Nižší zájem o nové iPhony mohlo způsobit i čekání majitelů, kteří si šetří peníze a čas pro příští high-end. Ten by měl přinést i bezdrátové nabíjení či dlouho očekávaný OLED panel, což by vysvětlovalo otálení zákazníků. Příčinou může být i velmi podobný design smartphonů, který se s iPhonem táhne už nějaký ten rok. Jeden z uznávaných analytiků, Ming-Chi Kuo, tvrdí, že za nižší prodeje může i horší zájem o smartphony v Číně. I když má v posledním období Apple pár problémů, neznamená to jeho konec. Kalifornskému gigantu nezbývá nic jiného, ​​než se s problémy vypořádat a polepšit by si mohl už po vydání nového modelu.

zdroj: fonyzciny.startitup.sk , zdroj titulní fotografie: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]