0

sdílení

Společnost Apple konečně opravila chybu baterie iPhone. Zákazníci o tom však vůbec nevěděli

Richard Vitkovský / 6. března 2017 / Tech a inovace

zdroj: redmondpie.com

Apple je firma, která si jede své. Naposledy to dala pocítit svým zákazníkům, kterým se vypínal iPhone, i když baterie nebyla zcela vybitá. Zákazníci se až po týdnech a dezinformacích dočkali ze strany Apple systémového updatu a mohou si tak konečně vydechnout.

 

Apple je firma, na jejímž počátku stál vizionář Steve Jobs. Ten z ní vytvořil obrovské impérium a zavedl produkty, které mnoho konkurentů kopíruje. Nebýt Applu, nejsou zde ani smartphony. I když v poslední době vyrostla iPhonu obrovská konkurence, stále má navrch hlavně v propracovaném operačním systému. Chování firmy je však někdy osobité, a to nedávno pocítila i určitá skupina zákazníků.

Problém se týkal majitelů telefonů Apple iPhone, kterým, lidově řečeno, „došla šťáva“ i přesto, že baterie jim ukazovala dobrých 30 procent kapacity. Jelikož firma držela „bobříka mlčení“, začali se k tomu hlasitě vyjadřovat nespokojení zákazníci. Firma byla nucena vydat nějaké to vyjádření a přišla s jednoduchým řešením a to bezplatnou výměnou baterie v telefonech vyrobených v září a říjnu 2015.

apple
zdroj fotografie: zdnet.com

Po důkladnějším vyšetřování přišlo další prohlášení. Podle toho byl problém v bateriích a týkalo se to malého množství telefonů řady 6S. Důvodem byla degradace baterií díky jejich dlouhodobému vystavení vzduchu ještě předtím, než byly zkompletovány a zakrytovány. Informace o tzv. bugu někde v softwarové části firma tvrdošíjně odmítala a potvrdila to prohlášením:

Chceme, aby naši zákazníci věděli, že iPhone je navržen tak, aby se vypnul za určitých podmínek, například při extrémním chladu. Uživatelům iPhonu se tato vypínání zdají podezřelá, ale jsou zde proto, aby chránila elektroniku zařízení před nízkým napětím.“

apple
zdroj fotografie: redmondpie.com

Podtrženo a shrnuto. Podle Applu bylo náhodné vypínání vlastně jen ochranná funkce, která zde byla pouze pro blaho zákazníků a jejich přístrojů.

I Apple se může mýlit

Jak to nakonec dopadlo? Pravda byla na straně zákazníků a po vydání aktualizace systému iOS 10.2.1 najednou většina problémů s bateriemi vymizela. Takže pokud jsi někdy měl takový problém, stačí aktualizovat systém a hotovo.

Tento zajímavý případ, kdy si firma tvrdošíjně stála za svým, a v konečném důsledku se nakonec mýlila, poukazuje na jednu věc. I firma, která je kultem v oblasti elektroniky, se může někdy zmýlit.

Zdroj: businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]