0

sdílení

Aplikace WelectGo – podívej se na reklamu a cestuj zdarma

Martina Ditrichová / 7. prosince 2016 / Business

Cestování v německém Düsseldorfu nabírá zajímavý marketingový rozměr. 

 

Cestující v německém Düsseldorfu jsou od listopadu postaveni před zajímavé dilema. Díky aplikaci WelectGo si mohou vybrat, zda za jízdenku zaplatí standardní částku nebo se místo toho kouknou na pár otravných reklam. 

WelectGo svým uživatelům umožní stáhnout si QR kód, který bude mít hodnotu jedné jízdy (2.60 eur). Musí si zároveň vybrat a podívat se na čtyři 20 sekund dlouhé reklamy. Pak dostane přístup a „free“ jízdu.

15289086_1829231433983486_3887947514517761051_ozdroj: daybyme.com/miska-heliova

Vnímáme to jako geniální nápad. Reklamy nám přece servírují na každém kroku a zcela zdarma. Takto nám společnosti za to, že věnujeme čas a pozornost jejich reklamě, zaplatí cestu. WelectGo nebude užitečná jen pro ty, co si zapomněli peněženku a nechtějí cestovat na černo. Zdá se, že to vývojáři dost podcenili. Aplikace zaznamenala okamžitě přímo fenomenální úspěch a zásoba lístků na jeden den je vyčerpána již za pár hodin. iTunes nyní varuje ty, co se chystají si WelectGo stáhnout, že lístky na daný den již nejsou.

Výsledek vyhledávání obrázků pro poptávku welectgofoto: wunderweib.de

To je tak, když podceníte zájem. Vývojáři odhadovali, že si aplikaci do konce roku stáhne zhruba 1000 lidí. Už po jednom měsíci má přes 20 000 uživatelů. WelectGo si dohodl smlouvy jen se dvěma společnostmi – lokální parfumerií a energetickou společností, takže nemají prostředky na nákup většího množství lístků, alespoň prozatím.

bus3zdroj: dus.com

Je ale neuvěřitelné, že to nepředpokládali. Tím, že investujeme 80 sekund do sledování reklam, ušetříme 2.60 eura. Pokud bychom investovali hodinu, je to 117 eur (přes 3100 Kč). Přiznejme si to, něčemu takovému neodoláme. Dosud jsme museli za cestování platit, teď si stačí prohlédnout pár reklam. Namísto vlastní investice do dopravního podniku necháme investovat firmy.

WelectGo bude muset situaci řešit. Buď vytvořit více spoluprací, nebo zpoplatní stažení aplikace. Avizovali, že plánují expandovat i do zahraničí. Doufejme, že tato geniální aplikace zavítá i k nám. Možná by se ekonomická forma cestování zalíbila i našim řidičům a doprava zejména v Praze by nemusela dennodenně krachovat. Jsme zvědaví, jak se bude situace vyvíjet a jistě vás o tom budeme informovat. :)

zdroj: citylab.com  zdroj prezentačních fotografie: lastminute.com/imgrum.net
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]