0

sdílení

Aplikace pro hlídání dětí babysitting.today: Bezpečnost dětí je pro nás nejvyšší prioritou

/ 5. ledna 2017 / Startupy

zdroj: archív Babysitting.today

Sdílené ekonomice patří budoucnost. Už dávno totiž není jen o alternativních taxislužbách a pronájmech pokojů jako Uber nebo Airbnb. V poslední době se vyrojila spousta dalších aplikací, které umožňují zprostředkovávání služeb chytřeji. Jedním z nich je i česká aplikace babysitiing.today, s níž je hlídání dětí  poznání jednodušší. 

Ahoj, můžeš na úvod popsat našim čtenářům, jak vlastně aplikace Babysitting.today funguje?

Aplikace dokáže rychle propojit rodiče a hlídačky – rodič vystaví nabídku na hlídání, která se odešle na hlídačky v jeho okolí. Ty, kterým termín vyhovuje, potvrdí svůj zájem a současně stanoví svoji hodinovou sazbu. Z potvrzených hlídaček si rodič vybere tu, která mu nejvíce vyhovuje. Nabídka má omezenou platnost 60 minut, abychom dodrželi příslib pružnosti v domluvě hlídání, ale většina hlídání je sjednaná do 45 minut.

 

V čem se váš projekt liší od zavedených inzertních webů nebo třeba facebookových skupin, jenž hlídání dětí také zprostředkovávají?

I když má rodič svoji hlídačku nebo přístup k webu s kontakty, nevyhne se momentu telefonování a složitého domlouvání, kdy má která hlídačka čas. A často musí dělat kompromisy ve svých plánech a přizpůsobovat je právě možnostem hlídačky, čehož rodiče naše aplikace ušetří. Výhoda aplikace je v jednoduchosti a okamžitém propojení obou stran. Rodiče potřebují hlídání a hlídačky mají flexibilní práci.

Jaké konkrétní změny přináší verze 2.0, se kterou jste nedávno přišli?

Zjednodušili jsme princip samotného zajištění hlídání, kterým jsme současně zvýšili úspěšnost dojednání. Hlídačky nově také mohou pohybovat s cenou a nastavovat ji individuálně, a vidí na svojí mapě ostatní uživatele. Implementovali jsme také drobná zpříjemnění pro uživatele, jako podporu přes Intercom, možnost telefonování si skrze aplikaci pro uživatele, kteří se už domluvili na hlídání, a nebo „feedy“ – krátké zprávy.

 

Co tě vlastně vedlo k založení tohoto projektu? Byla to vlastní špatná zkušenost se stávajícími nástroji nebo jen objevení mezery na trhu?

Tak trochu obojí. V roce 2014 jsme začali objevovat aplikace tipu UBER, Airbnb a napadlo nás, že něco takového klidně může fungovat i na ostatní služby (hlídání dětí, úklid, doučování atd.) a samozřejmě, jako rodič v té době 4letého syna jsem se s problematikou zajištění hlídání potýkal často. S manželkou nepatříme mezi šťastlivce, kterým se o děti postarají babičky. Takže jsme se poměrně brzy začali obracet na hlídací „tety“.

aktual-nove-hlidani-nabidka

 

archív Babysitting.today

Asi se nejde divit tomu, že rodiče mají ze svěření svých dětí do cizích rukou strach. Jak tedy zaručíte, že jsou chůvy spolehlivé?

Bezpečnost dětí je naší největší prioritou, na jejím zajištění neustále pracujeme a zlepšujeme metody prověření hlídaček. Nyní provádíme vícenásobné ověření – prověřujeme identitu hlídačky, realizujeme pohovory, vyžadujeme aktuální výpis trestního rejstříku a hlavně hodnocení ostatních rodičů. Hodnocení rodičů je nejdůležitějším a nejrelevantnějším ohodnocením kvalit hlídačky. Jedině rodič je ve skutečnosti kompetentní udělit hodnocení hlídačce. Osobní pohovor u nás v kanceláři s kolegyní se nerovná reálnému hlídání dítěte.Proto hodnocení rodičů vyžadujeme po každém hlídání. Rodiče nám v platformě ukazují, jak je pro ně hodnocení ostatních rodičů důležité. Hlídačka se dvěma hodnoceními rodičů má 3 × větší šanci na objednání. V novém roce pak plánujeme spolupráci s odborníky a školení pro hlídačky.

 

Sami přiznáváte, že v naší zemi nejsou hlídací služby populární tak, jako na západě, přesto vaše aplikace roste zásadním způsobem. Co za tím podle tebe stojí?

Myslím, že fungujeme ve správné době. Že i my, Češi, postupně objevujeme kouzlo domácích služeb, aplikací, dovozů… A nejlépe, když vše funguje najednou – on-line objednání služby přes aplikaci. Rychle, pohodlně, bez průtahů. Čili i rodiče překonávají prvotní nejistoty a zvykají si na výpomoc lidí mimo rodinu. U nás je to hodně o babičkách a hlavně lidi jsou zvyklí používat pouze jednu hlídačku, takže když ona nemůže nebo se jí nechce, rodiče nikam nejdou. Přitom my vidíme, že když používají rodiče dvě nebo tři hlídačky, hlídání si zařídí skoro vždycky i na poslední chvíli.

1200x628-1-android-icon-kopiearchív Babysitting.today

Kolik rodičů a kolik chův v aktuální době využívá vaše služby?

Máme 7 500 uživatelů, tak půl na půl.

 

Netajíte se ambicemi expandovat s Babysitting.today také do světa. Můžeš nám prozradit, do kterých konkrétních zemí míříte?

V prvním čtvrtletí nového roku 2017 je naplánováno spuštění Babysitting.today v Německu. Aplikace poběží v celé zemi, nicméně jako testovací město s ohledem na složení obyvatel byl zvolen kosmopolitní a novinkám otevřený Berlín.

 

Jaký je průměrných výdělek chův, které si práci hledají přes vás? Mají své taxy nějak regulované nebo je jejich odměna čistě na domluvě s klientem?

Průměrný výdělek je 120 Kč za hodinu, bráno celorepublikově. Aplikace hlídačkám umožňuje flexibilní hodinovou sazbu, cenu za hodinu totiž nastavují pro každé hlídání individuálně, mohou tak zohlednit večerní či víkendová hlídání, počet dětí nebo jejich věk.

1200x628-1-android-iphone-kopiearchív Babysitting.today

Zmiňujete, že si přes aplikaci rodič zařídí hlídání i na poslední chvíli. Využívají rodiče tuto možnost?

Ve většině případů si rodiče zachovávají časovou rezervu v rozmezí 2 až 3 dny. Ale zaznamenali jsme desítky případů, kdy rodiče sháněli hlídání za hodinu, dvě. A sehnali.

 

Jaké další plány do budoucna Babysitting.today má?

Plánů máme hodně, ale realizovat je musíme postupně, nechceme aplikaci komplikovat. Připravujeme body zájmů na mapě, jako jsou dětská hřiště a koutky či obchody a kavárny. Pracujeme na implementaci plateb za hlídání skrze aplikaci. Zajímá nás také propojení aplikace s chytrou domácností a vzdálené monitorování domácnosti. V horizontu 3 let bychom rádi zajišťovali hlídání ve všech velkých zemích v Evropě.

Pracuješ také na dalších projektech, nebo už tě zajišťování hlídání dětí plně zaměstnává?

V roce 2016 je to fulltime Babysitting.today, je to časově náročná „sranda“.

babysitting_ico-kopiearchív Babysitting.today

A otázka na závěr. Setkali jste se za dobu vašeho fungování s nějakou opravdu netradiční poptávkou či nabídkou na hlídání?

Pro mě bylo překvapivým několikadenní hlídání v zahraničí. Maminka sháněla hlídačku pro synka na svoji služební cestu a hradila vše od cesty, stravy po hodinovou mzdu samozřejmě. A občas mě v dobrém překvapí, jak malé děti si rodiče nechávají hlídat, nejmladšímu byly 2 měsíce. U takhle malých dětí se skvěle uplatňují hlídačky se zdravotním vzděláním.

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]