Americká vláda konečně souhlasí, že marihuana je schopná zabíjet rakovinné buňky

Hosť / 25. dubna 2017 / Zajímavosti

zdroj: pixabay.com

Myšlenka, že marihuana nemusí být jen návyková, ale může pomáhat při silných onemocněních a rakovině, koluje mezi lidmi už déle. Mnoho lidí je přesvědčeno, že je to jen záminka mnohých kuřáků této rostliny, aby tak „ospravedlnili“ své chvilkové úlety. Zatímco některé země, jako například Kanada a Irsko, stále diskutují o legalizaci marihuany pro léčebné účely, jiné země jednají rychleji. Toto téma však stále vyvolává velké diskuse plné kontroverzních argumentů.

Takové debaty vedly výzkumníky k tomu, aby se tento fakt podrobil pořádnému prozkoumání. Ukazuje se, že marihuana je dobrá volba – zvláště pokud trpíte například rakovinou. Je to „zelená cesta“ jak dopřát svému tělu silnou pomoc, někdy až úplnou léčbu.

Americkou vládu zřejmě tento výzkum přesvědčil, protože na své oficiální stránce se vyjádřili následovně:

„Rostliny čeledi cannabis mohou působit prospěšně na vedlejší účinky rakoviny a léčbu rakoviny.“

zdroj: cancer.gov

Foto: pixabay.com

Dále se uvádí, že rostlina pomáhá při různorodém použití – například známé a oblíbené kouření, ale i jedení, pití nápoje připraveného z ní nebo nastříkání v podobě spreje do úst. Nejen, že jmenovali způsoby, jakým ji lze užívat, ale přidali i seznam benefitů, které s sebou užívání přináší. Samozřejmě, týká se to jen lidí, kteří ji užívají z medicínských účelů.

K těmto benefitům patří například protizánětlivé účinky, uvolňování bolesti, působení proti úzkosti, snižování stresu, protinádorová a antivirová aktivita a dokáže předcházet silným svalovým křečím, které se mohou objevit u lidí podstupujících různé protirakovinné léčby.

Po mnoha studiích věnujícím se této problematice příslušné zdravotnické organizace v USA přiznávají, že marihuana dokáže zabíjet rakovinné buňky a působit tak inhibičně na šíření této choroby. Mimo jiné také dokáže zmenšovat už vzniklé nádory.

Foto: pixabay.com

Jedna z největších světových zemí tedy zvažuje léčbu takovou cestou pro všechny rakovinou postižené pacienty. Výzkumníci totiž byli schopni prokázat její příznivé účinky při léčbě nemocných rakovinou. Největší otázkou zůstává, zda se na podobný krok zavazují i další země, a jak dlouho jim to potrvá.

 

zdroj: vedelisteze.sk

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]