0

sdílení

AMD Ryzen jsou nové procesory, které jsou odhodlány porazit to nejlepší od Intelu za mnohem nižší cenu

Peter Puhovich / 24. února 2017 / Business

zdroj: Forbes

Poslední generace procesorů od AMD byla velkým zklamáním a často se připisovala hlavně low-endovým počítačům. Tato situace si doslova žádala představení něčeho revolučního a nakonec se tak i stalo. 

 

AMD vyzdvihuje zejména 52% nárůst instrukcí za cyklus (IPC), díky kterému by měl Ryzen konkurovat tomu nejlepšímu od Intelu. Nové procesory přijdou v několika variantách, přičemž prvním a zároveň nejvýkonnějším bude model Ryzen 7. Ten v sobě ukrývá osm jader a 16 vláken. Ryzen 7 1800X, jako nejvýkonnější z řady, přichází s taktem 3.6 GHz (turbo 4.0 GHz) a cenovkou pouze kolem 13 000 Kč. Ještě jednou musíme zdůraznit slovo „pouze“, protože přímá konkurence pro tento procesor, Intel Core i7-6900K, se prodává za více než 27 000 Kč.

zdroj: fontech.startitup.sk

Podle benchmarků od AMD se výkon při testu jednoho vlákna Ryzenu 1800X vyrovnává TOP procesoru od Intelu. Při testech více vláken ho dokonce porazil. Aby se však novinka od AMD dostala na úroveň toho nejlepšího, co Intel nabízí, výrobce musel použít o několik stovek megahertzů více. Pro AMD to představuje podstatnou výhodu, jelikož může říci, že jejich procesor vyrovnává nebo poráží Intel, ale může si ho dovolit prodávat za mnohem nižší cenu.

Nové procesory jsou již dostupné k předobjednání na známých e-shopech, například v americkém Amazonu, Newegg a čínském Jingdong. Odesílání objednávek začne již 2. března a AMD slibuje, že při spuštění prodeje bude mít kupu zásob a mnoho možností základních desek. Myslíš si, že se AMD konečně stalo tou pravou konkurencí pro Intel?

 

zdroj: fontech.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]