0

sdílení

Amazon propaguje inteligentní hračky, spouští unikátní měsíční předplatné

Marianna Mikešová / 26. ledna 2017 / Business

zdroj: amazon.com

Amazon jde dlouhodobě cestou inovací, ale teď trochu netradičně. Novinkou v jeho firemní politice je, že chce podporovat vzdělanost a zdravý vývoj dětí. 

 

Amazon přichází s novou zajímavou službou měsíčního předplatného, které je určeno dětem, ale potěší i rodiče. Za cenu 19,99 dolarů měsíčně plus poštovné bude každý měsíc posílat dětem takzvané STEM hračky. Co to znamená? Jsou to důkladně vybrané hračky související s vědou (Science), technologií (Tech), strojírenstvím (Engineering) či matematikou (Math). Každý člen STEM Klubu si může být jistý, že obsah krabičky bude vysoce edukativní s cílem rozvíjet znalosti a dovednosti dětí.

Foto: amazon.com

Předplatné je možné ve třech různých verzích: Pro děti ve věku od 3 do 4 let, pro školáky ve věku 5 až 7 let a pro starší děti ve věku od 8 do 13 let. Neznamená to však, že zábavně-vzdělávací novinku nemohou vyzkoušet i rodiče. Všechny edukační hračky jsou důkladně vybrány zaměstnanci Amazonu podle mentálních schopností dětí a pocházejí pouze od ověřených a kvalitních značek.

Foto: amazon.com
Foto: amazon.com

V krabičce tak děti najdou vše od skládaček a jednoduchých mikroskopů pro nejmenší po sofistikované programovatelné roboty pro větší děti, od  soupravy krystalů pro nadšené geology po chemické sety pro mladé chemiky. Po přihlášení je služba automaticky obnovována každý měsíc, ale je možné kdykoliv ji zrušit. Nevýhodou je, že toto předplatné bude v nejbližší době k dispozici pouze v USA.

Foto: amazon.com

Cílem STEM Klubu je inspirovat a vzdělávat mladé mysli tou nejúčinnější formou – prostřednictvím hry! Tento krok Amazonu je skvělým způsobem, jak zpopularizovat inteligentní hračky a přimět rodiče kupovat je dětem namísto bezduchých hraček z televizních reklam. Zároveň je to cesta, jak obohatit nabídku předplacených služeb a samozřejmě zvýšit zisky. I když prodejce tuto jedinečnou službu zatím pouze spouští, je snadné si představit, že v budoucnu přibudou i jiné druhy „hračkových“ předplatných.

Foto: amazon.com
Foto: amazon.com

Co myslíš, uchytilo by se něco podobného i u nás? Každopádně je zde konečně smysluplný projekt, který nejenže vydělává, ale i vzdělává a může být inspirací pro ostatní.

Zdroj článku: theverge.com , zdroj titulní fotografie:

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]