Aktualizace Google Maps posouvá navigaci na jiný level

Miroslav Lukáč / 17. května 2017 / Zajímavosti

zdroj: pexels.com

Všichni to známe. Všude samá značka a všude samé auto a ty jsi v cizím městě nechán napospas osudu. Spoléháš se jen na navigaci, která tě naviguje na konkrétní ulici, avšak před tebou je tříproudová cesta se spoustou odboček a ty netušíš, kterou cestou se vybrat. Díky nové aktualizaci od Google se s tímto problémem už nesetkáš.

Mapy od Googlu dostaly malou aktualizaci, která by mohla být užitečná při cestování na neznámá místa. Když se ti na navigaci zobrazí několik šipek ukazujících různé směry, v aplikaci Mapy pro Android se od nyní zobrazí Street View obrázky každé ulice, na kterou je možné zabočit. Pokud klepneš na obrázek, Street View se otevře na daném místě.

Je to sice malá změna, ale její význam se prokáže především na komplikovaných křižovatkách. Na tuto změnu upozornila společnost Android Police.

zdroj foto: Google Maps app

Bohužel, obrázky se zobrazují pouze jako miniatury, dokud je neotevřeš, takže zatímco podstata je vysoce užitečná, není to zrealizované a dotažené do zcela přehledné podoby, jelikož budeš muset klepnout samostatně na každý obrázek pro detailní zobrazení.

Zdá se, že tato funkce je momentálně dostupná pouze pro Android. Ale protože aplikace od Google pro iOS má převážně stejný vzhled a funkce, je možné v nejbližší době očekávat aktualizaci i pro zařízení od Apple.

Android Police také poukazuje na to, že společnost Google změnila spodní navigační panel a zobrazování trasy. Zabírá o něco větší část obrazovky a je o něco jasnější.

 

zdroj: theverge.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]