0

sdílení

Vyber si ten správný akcelerační program pro tvůj byznys!

/ 14. října 2016 / Z Česka

Protože se Česká republika v poslední době nebojí nového, startupovému prostředí u nás se daří. Mnohé podnikatelské akcelerátory spolupracují se zahraničními giganty a nabízejí tak startupům jedinečnou šanci dostat se se svým projektem do světa se vším, co to obnáší.

S čím ti  vůbec může takový podnikatelský akcelerátor pomoct?

Není na tom nic složitého. Akcelerátor pomáhá nově vzniklé společnosti s vývojem a růstem firmy. Programy se vesměs zaměřují na mentoring, networking a pomoc s obchodní strategií. Akcelerátor je tedy vhodný pro malé a střední firmy, kterým pomáhá s rozvojem na oplátku za podíl ve společnosti.

Občas se pletou akcelerátory s podnikatelskými inkubátory. Hlavním rozdílem je, že inkubátory pomáhají podnikatelům v rané fáze nápadu a celou firmu teprve společně budují. Typicky se týkají nějakého žhavého návrhu nazměnu technologie.

Koukni, kde všude ti s tvým projektem pomohou.

 

TechSquare

Křížová 2598/4, Praha 5

TechSquare na Praze 5 je aktivním hráčem na české startupové scéně už od roku 2011. Obrovským přínosem pro startupy je zprostředkování spolupráce s vhodným expertem z korporátní sféry. Začínající firmy tak navazují obchodní či strategickou spolupráci se zavedenými korporacemi, což jim přináší klienty i obchodní partnery.

TechSquare v letošním roce vybral 5 začínajících firem, které se účastnili vídeňské události Pionneers Festival, kde se potkalo na 500 nejzajímavější startupů z rozlišných ekosystémů (od energetiky přes lifestyle po finančnictví). Kromě zahraničních je organizována celá řada místních událostí. Mrkni na web.

Zdroj foto:  FB TechSquareZdroj foto: FB TechSquare

Impact Hub

Drtinova 557/10,  Praha 5-Smíchov

Impact Hub chce společnost ovlivňovat, chce a umí ovlivnit a posunout i tvůj projekt.

Akcelerační programy jsou jednou z aktivit centra. Nakopnou tvůj byznys, poradí i najdou investory. Za všechny je třeba zmínit soutěž Social Impact Award. Během let se tohot programu se zúčastnily a vyhrály například ajťačky z Czechitas, tým Rekola nebo projekt Pragulic. Ostatně abys snadno zakusil atmosféru, zajdi na nějakou jejich akci. Rozhodně zajdi na příští Impact Hub MashUp .

Zdroj foto: FB Impact Hub Praha

Node5

Radlická 180/50, Praha 5

Node5 nabízí jeden z předních akceleračních programů ve střední Evropě StartupYard. Tady se investuje do slibných startupů zaměřených na technologii od roku 2011. StartupYard je členem Globální akcelerační sítě společně s takovými hráči jako je Numa, která vznikla v Paříži , americký Techstars či StartupBootCamp původem z Kodaně. Tady vědí, že v raných fázích podnikání potřebuje každá firma podporu.

Zdroj foto: FB Node5Zdroj foto: FB Node5

xPORT VŠE Business Accelerator

Jeseniova 2769/208

Ani pražské univerzity nezahálejí. Při VŠE vznikl podnikatelský akcelerátor xPORT. Spolupracuje nejenom s akademiky a korporacemi, ale díky kontaktům s investory a mentory nabízí novým projektům kompletní servis. Líhnou nové firmy, spojují je s mentory a investory a ty pokročilé posílají do světa. Vyplatí se sledovat akce, které organizují, často zvou opravdu inspirativní hosty.

Zdroj foto: FB xPORT VŠE Business AcceleratorZdroj foto: FB xPORT VŠE Business Accelerator

JIC Brno

Purkyňova 127, Brno

 

JIC Brno akceleruje firmy a podnikatele ve všech fázích vývoje. Teď poskytuje 4 programy, stačí si vybrat. S rozjezdem podnikatelského nápadu ti pomůže JIC ENTER: workshopy, konzultace i hodnocení a vše s individuálním přístupem.

Technologické start-upy s inovativními nápady zaujme tříměsíční mezinárodní akcelerátor JIC STARCUBE. Tenhle program ti umožní doladit byznys strategii i navázat kontakt s partnery stejně jako vyřešit finanční otázky. Program JIC MASTER je pak určen firmám, které hledají jak rychle růst a expandovat do zahraničí. Nakonec je tu ještě koučovací program JIC PLATINN pro zavedené technologické firmy. S JIC spolupracoval například Oliver Dlouhý spojený s úspěšnou globální společností Kiwi.com.

Zdroj foto: FB JIC Zdroj foto: FB JIC

BIC Plzeň – Podnikatelské a inovační centrum

Riegrova 1, Plzeň

Na rozvoj firem s inovativními nápady v plzeňském regionu se zaměřuje společnost BIC. Je patrnerem evropské sítě Entreprise Europe Network zaměřených na podporu podnikání a inovace. Pořádá spoustu akcí pro technologické startupy a také semináře na převážně přeshraniční obchodní témata. Zúčastni se třeba HCP Startup Challenge nebo Central European Startup Awards.

Zdroj foto. FB BIC PlzeňZdroj foto. FB BIC Plzeň

CzechInvest

centrála: Štěpánská 15, Praha 2

CzechInvest nabídl 39 začínajícím inovativním podnikatelským projektům svou podporu v rámci CzechAccelerator v letech 2011-2014.  V srpnu 2014 byl vyhlášel program CzechDemo, který českým startupům umožní zúčastnit se prestižních mezinárodních událostí jako třeba Slush 2016 Helsinky, TedCrunch Disrupt London 2016 či CES 2017 Las Vegas. Díky této podpoře tuzemské start-upy získají příležitost ucházet se o zájem mezinárodních investorů. CzechDemo je provšechny začínající podnikatele s méně než 50 zaměstnanci a ne starší 5 let.

Zdroj foto: czechinvest.orgZdroj foto: czechinvest.org
Zdroj titulní foto: dev.by
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]