Airforce X37-B je zpět na Zemi. Jaká byla jeho cesta?

Timotej Vančo / 13. května 2017 / Zajímavosti

zdroj: twitter.com

Americké letectvo má i takovéto zajímavé projekty. Nedávno přistála jejich vesmírná loď po neuvěřitelných skoro 2 letech ve vesmíru. Jaký byl důvod její mise a byla vlastně úspěšná?

Utajované robotické a kosmické letadlo vzdušných sil USA je po své nejdelší úspěšné misi znovu na Zemi. Airforce X37-B začalo svou čtvrtou misi do vesmíru už v roce 2015. Před pár dny přistálo v Kennedyho vesmírném centru v Orlandu.

Přistání znamená úspěšné dokončení čtvrté mise OTV-4. Toto bylo poprvé, co „vesmírná loď“ přistála na Floridě – během tří předcházejících misí vždy přistávaly v letecké základně Vandenberg. Před pár dny, ještě před přistáním, probudila obyvatele s sonickým třeskem. Americké letectvo také potvrdilo úspěšné přistání svým statusem na Twitteru.

Foto: twitter.com

Airforce X37-B byl vypuštěn do vesmíru 20. května 2015. Od té doby „vesmírná loď“ strávila ve vesmíru 719 dní, a tím překonala rekord mise 0TV-3, která byla ve vesmíru 675 dní. Airforce X37-B vždy nesl utajený náklad. Letectví to pro tentokrát změnilo, když veřejnost informovalo, že během této mise Airforce X37-B ponese nové satelity pro armádu, 10 CubeSats pro výzkum Planetary Society, také bude testovat nové vysokofrekvenční vysílací družice a samozřejmě mnoho vzorků pro NASA, která zkouší aplikaci jejich výrobků přímo ve vesmíru.

foto: twitter.com

 Zdroj článku: theverge.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]