AI, která pomůže nejednomu programátorovi

Timotej Vančo / 3. června 2017 / Tech a inovace

zdroj: commons.wikimedia.org

Doposud jsme byli zvyklí pracovat takovým způsobem, že designér vytvoří návrh vizuálu a front-end developer tento návrh promění do kódu. Tento trend se již brzy může změnit.

Startup v Kodani s názvem UIzard Technologies udělal největší pokrok ve vývoji strojového učení. Vybudoval neuronovou síť, která po zadání prvotně navržených vizuálních návrhů grafického uživatelského rozhraní automaticky generuje kód.

Je velmi zajímavé, že jejich takzvaný model Pix2Code má schopnost vytvářet kód pro tři různé platformy, mezi které patří Android, iOS a i jiné webové technologie.

foto: thenextweb.com

Zakladatel Ulzardu, Tony Beltramelli, vysvětluje, jaký potenciál má jeho výzkum: „Mohl by úplně ukončit potřebu ručního programování uživatelských rozhraní. V současnosti tato metoda generuje kód z obrazovek a návrhů s přesností více než 77 procent, ale konzistence algoritmu bude potřebovat v budoucnu ještě mnohá zlepšení.“

Podívej se na krátkou ukázku, jak jeho umělá inteligence funguje:

Video: youtube.com

Startup UIzard už sdílel několik principů a know how ohledně jejich technologie a stylu fungování. Startup plánuje zveřejnit celý funkční kód později v tomto roce. Pokud bys s ním chtěl dále pracovat i ty, nezapomeň sledovat jejich GitHub repositary.

Pokud by tě o této technologii zajímalo více informací, podívej se na akademickou zprávu, kterou Beltramelli o jeho pokroku zpracoval.

Zdroj článku: thenextweb.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]