0

sdílení

Adidas vyrobil biologicky rozložitelné tenisky z umělých pavoučích vláken

Simona Hanzelová / 23. listopadu 2016 / Business

Po teniskách vyrobených z odpadu přichází společnost Adidas s další revoluční „eko“ novinkou.

 

Společnost Adidas představila první tenisky vyrobené z umělého pavoučího hedvábí. Biosteel je stoprocentně biologicky rozložitelné vlákno získané ze stejných bílkovin, jaké používají pavouci při výrobě pružných a pevných pavučin.

adidas-biosteel-synthetic-silk-1-537x403

Biosteel vlákna, která vyvinula německá společnost AMSilk, jsou ve srovnání se svým syntetickým konkurentem o 15% lehčí, a podle vyjádření společnosti Adidas mají potenciál být nejsilnějším plně přírodním dostupným materiálem na trhu. Jejich další výhodou je odolnost vůči vlhkosti, vzdušnost a antibakteriální ochrana. Další plus? Produkt je kompletně veganský.

Pro společnost Adidas je taková spolupráce s AMSilk a odhalení Adidas Futurecraft Biofabric tenisek dalším krokem v úsilí o změnu sportovního odvětví. Adidas a AMSilk plánují zkoumat i další možnosti využití Biosteelu ve více produktech. Právě Biosteel by pro Adidas mohl být tím, co společnosti otevře dveře do nové éry udržitelných inovací.

adidas-biosteel-synthetic-silk-2-537x403

Takový koncept představuje prvotřídní inovace,“ řekl James Carnes, viceprezident tvorby strategie společnosti Adidas. „Používáním Biosteel vláken v našich produktech se nám podařilo dosáhnout bezkonkurenční úrovně udržitelnosti. Toto je pro nás průkopnický krok vpřed, který směřuje za hranice udržitelnosti, až do nové oblasti bionických inovací.“

zdroj článku a fotografií:  ecouterre.com  zdroj titulní fotografie: koláž pbs.twimg.com/ecouterre.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]