98letý muž zachránil obrovské plochy nedotčené přírody

Richard Vitkovský / 10. června 2017 / Eko

zdroj: fpdcc.com/Youtube.com

Lidé, kteří vydělávají velké peníze, se dělí na dvě části. Jedna část peníze pouze shromažďuje, případně je utratí za nepodstatné věci. Druhá část, do které často patří ti nejbohatší lidé světa, peníze nejen investuje, ale něco dá na pomoc jiným. Russ Gre­mel, o němž bude řeč, není sice známá postava světového byznysu, ale za svůj šlechetný čin si zaslouží obdiv.

Tento 98letý čiperný muž není podnikatel, ale kapitál získal investicí do akcií. Jeho malá investice mu po mnoha letech přinesla “ zlaté vejce „. Mnozí investoři prodělají, ale tento pán neměl co ztratit, protože jeho malá investice do akcií firmy, u nás nepříliš známé, mu přinesla výsledek v podobě dvou milionů dolarů.

Skromný muž a jeho šlechetný čin

Investoval přesně 1 007 dolarů do sítě lékáren Walgreens na základě rady svého bratra, podle kterého budou lidé vždy kupovat léčiva a ženy budou donekonečna kupovat kosmetiku. Rada bratra se ukázala jako správná a dnes je z firmy druhá největší síť lékáren v USA.

muž

zdroj fotografie: youtube.com

Co však udělá typický smrtelník, když se dostane k vysoké částce? Koupí si auta, domy nebo jede na dovolenou. Russ Gremel je však muž, který chce pomáhat, a proto se rozhodl celou obrovskou sumu darovat neziskové organizaci ve státě Illinois. Hlavní činností této organizace je chránit přirozené životní prostředí. Díky příspěvkům kupuje pozemky a chrání tak původní krajinu.

Celá částka v podobě dvou milionů dolarů byla úžasně využita na koupi 395 akrů území s mokřady. Tím bude tento krásný kus přírody a jeho zvířecí obyvatelé uchráněn před možným budoucím vpádem člověka. V rezervaci má domov více než 200 druhů ptáků, vzácných želv a více než 400 druhů rostlin. Díky Russsovo investici se plocha mokřadového území zdvojnásobila.

A co říká tento skromný muž, kterému ke štěstí stačí jeho 25 let staré auto Dodge, guláš a ovesné vločky? Jeho názor je zajímavý. Tvrdí, že peníze chtěl použít pro dobro světa. „To je to, k čemu slouží peníze. Pokud nedokážeš díky penězům konat dobro, tak si je nezasloužíš,“ řekl.

Přírodu považuje za extrémně důležitou. Jeho dětství bylo plné turistiky, kempování a skautingu. Byl vedoucím kroužku pro skauty dlouhých 60 let. Je fantastické vidět člověka, který se vymyká typickému standardu a investuje do záchrany přírody, na rozdíl od většiny, která investuje často do nepotřebných a nepodstatných věcí.

Zdroj: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]