9 rad, které ti pomohou stát se do třicítky milionářem

Katarína Zelinková / 25. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: twitter.com

Chceš se stát milionářem ještě před třicítkou? V takovém případě žádná dobrá rada nebude na škodu.

Milionářem před třicítkou? Kdysi nemožné, dnes realita. Na první pohled by se mohlo zdát, že na to, aby mladý člověk dosáhl takového úspěchu, potřebuje doslova milionový nápad a velkou dávku štěstí. To však není celá pravda. Každý, kdo se stal úspěšným ještě před tímto životním jubileem, o tom ví své. Pokud rozjíždíš svůj byznys, míříš k velkým cílům nebo jen hledáš kousek motivace pokračovat dál, máme pro tedy 9 rad od úspěšných mladých milionářů.

1. Neboj se požádat o pomoc

Lidé, kteří jsou dnes milionáři, oplývají nekonvenčním a produktivním myšlením, ale tam, kde jsou nyní, se nedostali jen tak. Svou zásluhu na tom mají i lidé, kterými s obklopují a pomáhají jim s jejich byznysem. Úspěch je obvykle výsledkem řetězové reakce, která je složena ze spolupráce se správnými lidmi. Pokud budeš tvrdohlavě trvat na tom, že ty to víš nejlépe a zvládneš všechno sám, dříve či později se tvůj byznys zasekne. Daniel Ally, který se stal milionářem už ve věku 24 let, přiznává, že i jeho ego bylo pořádně bolavé, když musel ostatní lidi požádat o pomoc. Jedním dechem však přiznává, že ve výsledku spolupráce se správnými lidmi přináší pouze užitek.

2.Buď na očích, ale nevychvaluj se

Poslechnout tuto radu v éře sociálních sítí může by těžší, než se zdá. Kdo by se nerad pochlubil velkým úspěchem, pokud na něm poctivě a tvrdě pracoval. Zbytečné vychloubání ti zabere nejen čas, ale může narušit tvou pracovní morálku. Kolik lidí o úspěch usiluje jen proto, aby se mohli pochlubit před ostatními? Průměrné lidí to možná ohromí, ale lidé na úrovni se třpytem drahých věcí a chvástavými statusy oslepit nedají.

Zdroj: pexels.com

3. Zaměř se na zvyšování svých příjmů

Na to, aby ses stal milionářem, si jednoduše nenašetříš. Své o tom ví i autor motivačních knih Grant Cardone, který se v 21 letech ještě topil v dluzích, ale těsně před oslavením 30. narozenin mu na účtu svítila milionová částka. Podle něj je třeba změnit své myšlení a zaměřit se na jiný cíl. Soustřeď se na to, aby se tvůj pravidelný příjem neustále zvyšoval. Stagnace a uspokojení se i s průměrem jsou největší brzdy na cestě za tvými cíli.

4. Investuj do své budoucnosti

Nyní nemáme na mysli investice do nejdražšího počítače nebo motivačních workshopů. Do své budoucnosti můžeš investovat i jinak, a hlavně efektivněji. Jak tedy na to? Soustřeď se na to, aby si svůj čas v přítomnosti věnoval získávání dovedností a znalostí, které využiješ v budoucnosti. Tucker Hughes pro tebe má pár tipů:

  • čti alespoň 30 minut denně;
  • při cestování poslouchej relevantní podcasty;
  • dbej na to, abys byl odborníkem ve svém oboru;
  • měj přehled i v ostatních oblastech, jako je například politika, sport nebo kultura;
  • ze získávání znalostí udělej tvou prioritou.

I když žijeme v digitalizované době, knihy jsou stále kvalitním zdrojem vědomostí. Ví o tom i mnoho úspěšných lidí, nezáleží na tom, zda vydělávají statisíce nebo jsou přímo milionáři, mnozí z nich přiznávají, že jsou oddaní čtenáři.

Zdroj: pexels.com

5. Správný čas, kdy riskovat, existuje a dá se využít

Self-made milionář T. Harv Eker tvrdí, že risk může jednou znamenat rozdíl mezi obyčejným životem a životem v bohatství. Je jasné, že úspěch jde ruku v ruce s riskováním. Pokud máš velké cíle, někdy to nejde jinak, než riskovat a vsadit vše na nejistotu. Možná jediné, čemu můžeš v dané chvíli věřit, je slabý hlásek, který tě přesvědčuje, že bys to měl zkusit, i když ostatní pochybují. Ale i pochybnosti, strach a opouštění komfortní zóny patří k cestě za úspěchem a platí stará známá rovnice, že čím více riskuješ, tím více můžeš získat.

6. Šetři na to, abys mohl investovat

Nic proti šetření, odkládání peněz „do rezervy“ je skvělý způsob, jak si zajistit jistotu do budoucna a klidný spánek. Nicméně, není šetření jako šetření. I v tomto Grant Cardone zastává radikální názor. Tvrdí, že chudí lidé peníze šetří na to, aby je pak utratili, zatímco úspěšní lidé peníze šetří na to, aby je investovali. Jak však investovat tak, abys mohl klidně spát? Nejlepší je vybrat si vhodný venture fond nebo výhodné penzijní pojištění. Odesílání peněz do takového fondu se tak stane automatické a bezbolestně se bez nich naučíš žít. I když k odloženým penězům nebudeš mít bezprostřední přístup, správně investované ti nikam neutečou.

Zdroj: pexels.com

7. Nauč se správně pracovat s lidmi

Naleštěné ego, arogance nebo naopak přehnaná přecitlivělost a naivita tě mohou při tvé cestě za úspěchem zabrzdit, ne-li rovnou zastavit. Asertivní a kreativní přístup v je už odnepaměti výsadou úspěšných lidí. Daniel Ally považuje jednání s lidmi za nejpodstatnější atribut. „Nikdo se nestane milionářem, pokud s lidmi nedokáže jednat asertivně. Musíš být připraven na to, že tě zradí rodina, nebo se k tobě otočí zády nejlepší kamarád,“ říká Ally. V mnoha lidech jeho slova vyvolávají úzkost, ale cesta za úspěchem je už zkrátka taková. Důležité je zachovat si asertivní přístup a chladnou hlavu.

8. Neztrácej čas nerozhodností

U velkých a zásadních rozhodnutí je dobré dopřát si čas a je normální, pokud jsi trochu nerozhodný. V běžném životě se však často stává, že jsme nerozhodní i v malých věcech. Pokud však příliš dlouho přemýšlíš nad maličkostmi, okrádáš se velké množství energie, kterou můžeš investovat do jiné činnosti. Obchodník s realitami Tucker Hughes tvrdí, že rychlé rozhodnutí a plnění úkolů v režimu autopilota je důležité pro udržování psychické síly. Rozvoj rozhodnosti se přitom dá trénovat i při každodenních záležitostech. Můžeš začít například tím, že si vždy předem promyslíš, co si oblékneš a připravíš na snídani na následující den.

Zdroj: pexels.com

9. Jeden milión je málo. Snaž se o 10 milionů

Pokud můžeš mít na účtu jeden milion, proč ne rovnou 10? Jednoduše dream big. Možná to zní bláznivě, ale pokud tě tvé vlastní sny aspoň trochu neděsí, tak do toho nejdeš naplno. Cardone tvrdí, že na tomto světě je nedostatek lidí, kteří míří dostatečně vysoko. Velké cíle jsou samy o sobě výjimečné. Proto se je neboj nastavit tak vysoko, jak se jen dá. S překvapením zjistíš, že toho dokážeš mnohem víc, než ses odvážil doufat.

 

Zdrojový článek: forbes.cz

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]