Devítiletý Polák studuje najednou vysokou i základní školu, jeho plánem je sestrojit teleport

Linda Cebrová / 14. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: facebook.com/wronski.kamil

Pamatuješ si ještě, co bylo tvými hlavními prioritami, když ti bylo 9 let? Mnohým z nás zřejmě učarovalo Lego a pomalu jsme začínali objevovat i kouzlo CSka.

Kamil má však ve svých 9 letech úplně jiné starosti než to, s jakou další hračkou si bude hrát. Studuje totiž současně hned na dvou školách. Díky jeho znalostem fyziky, které jsou na akademické úrovni, ho přijali na Lublin University of Technology, která je jednou z nejprestižnějších technických škol v zemi. Nicméně to, že Kamil absolvuje přednášky na vysoké škole, ho nijak neomlouvá vynechávat hodiny i na jeho základní škole.

zdroj fotografie: .facebook.com / wronski.kamil

Ve druhém ročníku na základní škole ještě mnohým z nás zřejmě pomáhali s počítáním základních příkladů rodiče. V rodině Kamila to však funguje trochu jinak. Často se stává, že Kamil dává domácí přednášky i svým rodičům. Jeho máma přiznává, že tomu, co se její syn učí, vůbec nerozumí. Od syna dostala naposledy detailní vysvětlení Ohmova zákona.

Důležitou roli při jeho studiu však hraje i otec. „Když jsem konstruoval regulátor motoru BLDC, otec u mě celou dobu sedět a dávat pozor, abych si neublížil,“ přiznal Kamil.

zdroj fotografie: .facebook.com / wronski.kamil

Mladý génius doslova žije fyzikou a už nyní plánuje revoluční budoucnost. V jeho životě momentálně čelí zcela velkému problému. Velmi rád navštěvuje svého dědečka, ale cesta k němu trvá až 3 hodiny. Podle jeho slov je to zbytečně strávený čas. Tento problém chce mladík vyřešit vynalezením teleportu. Doufejme tedy, že se Kamilovi podaří jeho vizi co nejdříve naplnit, aby se konečně mohl každý jednoduše teleportovat například ke svým prarodičům.

zdroj fotografie: .facebook.com / wronski.kamil

Kamil je již podepsán pod několika perspektivními projekty. Má v plánu si je všechny patentovat, avšak má to háček. Podat žádost o patent může až po dovršení 13 let. Polský génius si bude muset tedy ještě pár let počkat. Za tento čas by chtěl zkonstruovat plně funkční elektromobil. Na ten však potřebuje budget, který mu zatím rodiče poskytnout nemohou. Vyřešili to proto sbírkou na Kamilovo stránce, kde můžeš na jeho projekt přispět i ty.

zdroj: fakty.tvn24.pl
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]