9 knih, které inspirovaly Elona Muska

Simona Hanzelová / 18. dubna 2017 / Zajímavosti

zdroj: twitter.com/Amazon

Elon Musk, inovátor a muž, který stojí za těmi nejodvážnějšími projekty současnosti, byl již od svého útlého věku vášnivý čtenář. Podívej se, které knihy nejvíce ovlivnily jeho život.

Stopařův průvodce galaxií – Douglas Adams

zdroj: Amazon

Musk tvrdí, že když mu bylo 12 až 15 let, procházel jakousi existenční krizí a ve snaze najít odpovědi na své otázky trávil čas čtením děl Friedricha Nietzscheho a Arthura Shopenhauera. Nepomohlo to. Teprve když narazil na knihu Stopařův průvodce galaxií, našel odpověď na základní otázku života, kterou je číslo 42. Háček je ale v tom, že si už nikdo nepamatuje, jak základní otázka života zněla. A právě z tohoto si Musk odnesl důležité ponaučení: ,,Pokud umíte zformulovat tu správnou otázku, odpověď je pak hračka.“

 

Pán Prstenů – JRR Tolkien

zdroj: Amazon

 

Právě díky Tolkienovu nejznámějšímu dílu si Elon Musk uvědomil, že zachránit svět mohou i ti nejméně pravděpodobní hrdinové. ,,Malí hobiti se vydali zachránit svět, i když to od nich nikdo nechtěl, ale prostě to tak cítili, „ řekl na konto této knihy Elon Musk.

Benjamin Franklin: American Life – Walter Isaacson

zdroj: Amazon

 

Musk přiznal, že byl hluboce inspirován Benjaminem Franklinem, mužem, který začínal od nuly a byl v podstatě dítětem na útěku. Elon, který vyrůstal v Jihoafrické republice, zažil také podobný příběh – po ukončení střední školy odešel do Kanady a odtud do USA, kde nakonec zakotvil v Sillicon Valley.

Einstein: Jeho život a vesmír – Walter Isaacson

zdroj: Amazon

 

Musk se z Einsteinovy biografie naučil hodně: ,,Od koho jiného se učit, ne-li od muže, který svou inteligencí a ambicemi změnil svět?“ 

Howard Hughes: His Life and Madness – Donald L. Bartlett a James B. Steele

zdroj: Amazon

 

Jde o biografii excentrického filmaře a leteckého magnáta. Není divu, že právě kniha o muži, který pracoval v různých průmyslových odvětvích a rozšiřoval hranice létání, Muska natolik zaujala.

Nadace – Isaac Asimov

zdroj: Amazon

 

Musk je fascinován průzkumem vesmíru již od svých dětských let. V rozhovoru z roku 2013 přiznal, že tato trilogie o pádu Galaktické Říše ho naučila, že civilizace se pohybují v určitých cyklech a je velmi pravděpodobné, že řada určitých událostí způsobí úpadek technologií.

Měsíc je drsná milenka – Robert Heinlein

zdroj: Amazon

 

Tento oceněný sci-fi román, který byl poprvé publikován v roce 1966, podává obraz dystopie v ne až tak moc vzdálené budoucnosti. Kniha poskytuje přesně ten druh fantasy světa, který je v souladu s aktivní představivostí, kterou Musk disponuje.

Superintelligence – Paths, Dangers, Strategies – Nick Bostrom

zdroj: Amazon

 

V této knize Bostrom zkoumá, co by se stalo, kdyby umělá inteligence potlačila tu lidskou. ,,S umělou inteligencí musíme zacházet mimořádně opatrně, protože je nebezpečnější, než nukleární zbraně,“ řekl Musk.

Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future – Peter Thiel

zdroj: Amazon

 

Spoluzakladatel společnosti PayPal Peter Thiel se v této knize se čtenáři podělil se svými úvahami o startupech. ,,Peter Thiel založil několik přelomových společností a v této knize ukazuje jak,“ řekl Musk.

zdroj článku:  businessinsider.com 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]