0

sdílení

Několik aplikací, které tě ochrání před hacknutí

Darius Polák / 9. října 2016 / Zajímavosti

Zdá se, že skoro každý den někdo hackne stránku, na níž se nacházejí i naše údaje a poof! Naše údaje jsou ukradené. Že to neznáš? Já ano.

 

Výzva ochránit své osobní údaje nebude jen tak lehce zdolatelná, a proto by ses měl raději pojistit. Zde je seznam několika nástrojů, díky kterým budeš méně vystaven ohrožení sledování, phisingu a jiného nevhodného chování na internetu.

Privacy

Privacy ti dá nové číslo karty po každé transakci, kterou vykonáš online, za účelem ochrany před zneužitím karty, odcizením identity a nepovolanému přístupu k datům. Proces je jednoduchý – stáhneš si Chrome extenzi, zaregistruješ se, při uskutečnění transakce se ti zobrazí ikona, na kterou klikneš a následně se ti vytvoří karta s automaticky vyplněnými údaji. Nejdůležitější je to, že tento nástroj je PCI-DSS kompatibilní, což znamená, že dostaneš standardní ochranu, kterou mají banky.

GIF: medium.com

Cloak 3.0

Cloak ochrání tvé osobní údaje při připojení na veřejnou WiFi. Stačí si stáhnout aplikaci, která následně zapne ochranu vždy když budeš připojen. Je to jednoduchý způsob, jak se ochránit před nechtěným sledováním nebo útokem na DNS. Přehledné UX navíc vše zjednodušuje.

1-pn_4ajt300x5w_ns0xd4sgfoto: medium.com

Tether

Tato zajímavá aplikace automaticky uzamkne tvůj počítač jakmile od něj odejdeš. Platí to i opačně – odemkne ho ve tvé blízkosti. Jedinou podmínkou je Bluetooth propojení s tvým smartphonem.

1-ggrcy8xy2_uu2poblmwxbgfoto: medium.com

Password Chef

Password Chef je chytrý přístup k managementu hesel. Aplikace ti pomůže vytvořit recept (osobní algoritmus), který generuje komplexní a unikátní heslo pro každý tvůj účet. K úniku hesel dochází často, ale lidé na to dostatečně nereagují a stále mají totéž heslo na několik účtů, ať už jde o banku, email, sociální síť a podobně.

1-cpmpfytjxw5ue5owjcc8lafoto: medium.com

1Password for Teams

Není nic horšího než hledat heslo na konto pracovního týmu, které obvykle dostaneš přes chat nebo email. Naštěstí jsou zde aplikace jako 1Password , která má několik variací – pro jednotlivce, týmy a rodiny. Proto pokud trpíš podobným problémem a nechceš ztrácet čas, měl bys tuto aplikaci vyzkoušet.

1-bdtmg8zuirxo_fpk5m8oawfoto: medium.com

Meldium

Jde o super jednoduchý nástroj, který zajistí přístup pro všechny tvé aplikace. Nejlepší vlastnost? Automaticky jsi Online na svých oblíbených stránkách a aplikacích bez nutnosti psaní přihlašovacích údajů. Funguje to i pro nové členy systému -  Meldium automaticky vytvoří nové přihlašovací údaje.

1-9cwx4cd38-nwafcprhsdhqfoto: medium.com

Better

Vývojáři tvrdí, že tato aplikace není jen ad blocker, blokuje totiž hlavně stránky, které sledují tvůj proces na internetu online (což se děje v dnešní době skoro všude).

1-tzim5jahm8m0oq0eorxmbwfoto: medium.com

SaferPass

Slovenský správce hesel, který ti při zadávání hesel zjednoduší život a navíc i vyřeší bezpečnost tvých online účtů. Hesla jsou uložena bezpečně a probíhá neustálé kryptování na servery, takže se nemusíš bát ztráty dat. Ke tvým údajům se nedostane nikdo, kdo neví hlavní heslo (master password). Data se navíc automaticky synchronizují na všech zařízeních, na kterých se přihlásíš.

afoto: saferpass.com
zdroj: medium.com , zdroj titulní fotografie: ArsTechnica .com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]