0

sdílení

Festival Burning Man přichází do Evropy

Linda Cebrová / 19. listopadu 2016 / Zajímavosti

Nejšílenější festival přichází do Nizozemska.

 

Nejen hudební festival Burning Man, který se koná uprostřed Nevadské pouště, je něco, co stojí za to zažít. Vždycky tu na pár dní vznikne Black Rock City, což je městečko s 60 000 obyvateli, kteří společně sdílejí nejbláznivější chvíle jejich životů. Nejblíže k celému festivalu se nachází pouze jedna osada s názvem Gerlach, kde nežije více než 206 obyvatel. Na festival Burnig Man je těžké se dostat, ale ještě těžší je přežít celý týden ve zdraví. Stany postavené uprostřed pouště, přesunování na kolech z jedné přednášky na druhou a stovky bezplatných párty dají opravdu zabrat.

b3
Všechno je přitom vymyšlené jen návštěvníky. Žádný line-up nebo program.
Na závěr festivalu je tradičně spálená obrovská lidská postava, která z původních dvou metrů vyrostla na současných třicet. Nedílnou součástí „hořícího muže“ jsou i kreativní kostýmy jeho návštěvníků. Kreativitě se meze nekladou a není vůbec výjimečné, pokud potkáš i lidi, kteří si s kostýmem nedělali vůbec starosti a přišli nazí.

b2

Tato událost patří každoročně k velmi oblíbeným i mezi kreativci v Sillicon Valley. Její historie sahá až do roku 1986, tehdy se ještě odehrávala na pláži v San Francisku. Teprve od roku 1991 se přesunula na poušť v Nevadě. Tento tradiční americký festival má v plánu zkusit své štěstí i v Evropě. Místo toho, aby se použil uznávaný branding Burning Man, rozhodl se tým stojící za tímto projektem založit v Nizozemsku nový třídenní festival s názvem Where the Sheep Sleep.

b1

Bude se konat v národním parku Veluwe od 29. do 31. července. Dostat se k lístku nebude vůbec jednoduchou záležitostí. Nejprve je třeba se přidat do facebookové skupiny Burning Man Netherlands a pořídit si takzvaný Event Membership za 10 eur. Teprve pak dostaneš odkaz, kde si můžeš koupit samotný lístek. Základní cena vstupenky na tento netradiční festival se běžně pohybuje kolem 350 eur, dá se však předpokládat, že lístky zmizí jako čeré rohlíky.

zdroj: youredm.com  zdroj obrázků a titulní fotografie: fest300.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]