0

sdílení

8 životních pravd, které z tebe udělají silnějšího jedince

Šimon Hale / 24. prosince 2016 / Tools a Produktivita

Doporučuje 10 z 10 úspěšných lidí.

 

Nesrovnávej se s jinými

Pouze ty určuješ svou cenu. Pokud je zaběhnutých 5 kilometrů tvým osobním rekordem, proč se srovnávat s těmi, kteří uběhli maraton? Vždycky tu bude někdo, kdo bude rychlejší, bohatší a silnější. Zkus na sebe být občas hrdý a překonávej vlastní rekordy.

Stop negativním myšlenkám

Negativita je jako virus. Jakmile ovládne tvůj mozek, zabrání ti vidět všechno pěkné. A jak chceš svůj život směřovat k pozitivním věcem, pokud budeš zaplaven pouze hněvem nebo strachem?

pexels-photo-128983zdroj: static.pexels.com

Čas říct sbohem

Vždy je velmi těžké vypustit ze života někoho, kdo byl dosud jeho součástí. Pokud se máš alespoň trochu rád, musíš vědět, kdy tě ten druhý už jen táhne dolů a naplňuje tě negativitou. Přesně tehdy je ten správný čas dát takovým lidem sbohem.

Zapomeň na ty, kteří jsou pro tebe toxičtí a obklopuj se těmi, kteří tě inspirují, podpoří a pomohou ti. Život je příliš krátký na to, abys ho trávil s nesprávnými lidmi. Tam venku je přece spousta skvělých lidí.

Úspěch není jednoduchý a někdy bolí

O úspěchu nemůžeš jen snít. Musíš na něm tvrdě pracovat. A pokud chceš opravdu něčeho dosáhnout, bude to pořádná dřina. Pozitivní výsledky se ze dne na den nedostaví.

Nic není perfektní

Nejsi perfektní. Nikdo není. Čím dříve si to uvědomíš, tím lépe. Ve většině případů vede perfekcionismus pouze ke zklamání. Musíš se naučit najít svůj standard a být spokojený s výsledky své práce. Samozřejmě, vždy máš prostor na zlepšování se, ale třeba to odlišit od chorobné nespokojenosti.

pexels-photo-129927zdroj: static.pexels.com

Selhat je přirozené

Pokud máš opravdu štěstí, uspeješ na první pokus. Nicméně pravdou je, že většině úspěšných příběhů nejdříve předcházelo několik selhání. Například takový Henry Ford se musel smířit s neúspěchem svých prvních dvou společností, a až ve věku 45 let založil úspěšnou automobilku Ford. Úspěch je také o vytrvalosti a pokud jsi v něčem selhal, nepřestávej kráčet a jdi za tím.

Můžeš se spolehnout pouze na sebe

Počet lidí, na které se můžeš opravdu spolehnout, je mnohem menší, než si myslíš. Ne každý ti bude ochoten pomoci, a ne každý tě podpoří. Lidé mají své vlastní životy, problémy, případně jsou žárliví a zákeřní. Pamatuj na to, že ty je nepotřebuješ. Musíš se naučit poradit si v každé situaci sám. A pokud máš to štěstí, že máš u sebe ty správné lidi, je to pro tebe jen bonus – dávej však pozor na to, abys na druhých nebyl až příliš závislý.

pexels-photo-134561zdroj: images.pexels.com

Neboj se selhání 

Na konci života nebudeš litovat toho, co jsi v životě udělal. Mrzet tě budou pouze promarněné šance. Proč se tedy někdy bojíme vykročit vpřed? Proč dovolíme strachu, aby nám bránil v úspěchu?

Pokud se bojíš jít za něčím, po čem tvé srdce touží, zeptej se sám sebe, čeho se to vlastně bojíš. Selhání? Já osobně bych raději řekl, že jsem to aspoň vyzkoušel, než zbytek života přemýšlel nad tím, co by se mohlo stát. Nezapomínej na to, že všechno v životě se zdá nejdříve nemožné, dokud se to nestane realitou.

zdroj titulní fotografie: images.pexels.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]