0

sdílení

8 život měnících dovedností, které se naučíš do půl roku

/ 15. října 2016 / Startupy

Pamatuj, že každý z nás má schopnost učit se novým dovednostem. Začít není dobré zítra, příští týden v pondělí, nebo příští měsíc, ale HNED. Těmi dovednostmi je myšleno něco, co může mít pozitivní vliv na naše životy. Zatímco z některých dovedností můžeme výhody těžit téměř okamžitě, jiné budou mít pozitivní vlit v okamžiku, kdy to nejméně čekáme.

 

1. Rychlost čtení

Bill Gates byl známý konstatováním, že kdyby si mohl vybrat jednu supervelmoc, byla by to schopnost číst rychleji. Mega úspěšný Bill totiž moc dobře ví, že schopnost zpracovávat informace rychleji z knih, článků a zpráv je to, co nám pomůže učit se mnohem rychleji, což vlastně zlepší každý aspekt našeho života.

Jak na to: Rychleji se naučíš číst samozřejmě čtením obecně, nicméně pro efektivnější zlepšení svých čtecích dovedností můžeš vyzkoušet rozectise.cz.


2. Veřejný projev

Různé výzkumy ukazují, že se lidé bojí řečnictví „více než samotné smrti“. Děsí je představa, že se postaví před desítkami či stovkami lidí a budou muset říci něco smysluplného. Miliardář Warren Buffett dal čerstvým absolventům radu, že jednou z nejdůležitějších dovedností je právě řečnictví. Komunikace je důvěra a důvěra znamená prodej.

Jak na to: Asi nejlepším řešením bude pořádat s kamarády různá setkání a společně hovořit na jedno téma. Později může každý sám hovořit k ostatním. Je to zdarma a určitě to bude fungovat.

img_3157
zdroj fotografie: novaiskra.com

 

3. Španělština

Možná tomu nebudeš věřit, ale Španělština je třetí nejpoužívanější jazyk na světě. Španělština ti tak otevře bránu k více jak 500 miliónům lidí po celé zemi bez ohledu na to, kde zrovna žiješ. Hispánská populace a ekonomika je totiž na vzestupu. Například ve Spojených státech žije více jak 30 % hispánských obyvatel.

Jak na to: Nový jazyk se nejlépe naučíš mluvením s ostatními lidmi. Najdi si tedy nového kamaráda třeba na Facebooku (třeba jako já) a můžeš se vesele učit. Odvahu ti snad dodá i skutečnost, že je Španělština nejjednodušší jazyk na učení.

roysp-hipsterhoods2e1hipsterswithhangovers625zdroj obrázku: newnownext.com

 

4. Účetnictví

Pokud hledáš cestu (nejen) k úspěšnému podnikání, účetnictví je jedním z hlavních základů, které budeš potřebovat. Ačkoliv nemusíš být v účetnictví expert, určitě bys měl pochopit alespoň jeho základy. Tuto dovednost použiješ také pro správu osobních financí, ke splnění finančních cílů a pro celkovou kontrolu nad vlastním životem.

Jak na to: Nejlepší cesta je samozřejmě jít přímo za zkušeným účetním. Pokud ale takovou možnost nemáš, můžeš vyzkoušet třeba online kurz zdarma.

5. Microsoft Excel

Většina z vás základy Excelu pravděpodobně zná, a i když je to dobrý začátek, existuje mnoho dalších výborných funkcí, které tento program skrývá. Pokud se je naučíš, učiníš svůj život podstatně jednodušším. Konec konců znalost Excelu požaduje prakticky každá firma, u níž se budeš ucházet o místo.

Jak na to: Na YouTubu je spousta užitečných videí, přičemž mezi doporučené stránky patří excelexposure.comlynda.com nebo třeba excelwithbusiness.com.

471865826-1
zdroj obrázku: gettyimages.com

6. Blogování

Blogování je mocný nástroj, s jehož pomocí rozšíříš své nápady, vybuduješ značku a podnikání.

Jak na to: Jednoduše si založ svůj blog a začni psát. Napiš si do vyhledávače blog a uvidíš, kolik možností budeš mít.

blogging-richzdroj fotografie: comluv.com

7. Silový trénink

Ano, i silový trénink je užitečná dovednost. Není sice tak pokroková z hlediska učení, nicméně její osvojení nebude trvat tak dlouho, jako je například učení cizího jazyka. Nedávej si však za cíl stát se Arnoldem Schwarzeneggerem, prostě se nauč cvičit správně a pravidelně.

Jak na to: Zajdi do fitka nebo použij YouTube kanál.

strength-training-workoutzdroj fotografie: muscleandfitness.com

 

8. Úprava fotografií a střih videa

Dnes žijeme v digitálním světě, ve kterém jsme neustále obklopeni YouTubem, Instagramem, Facebookem a jinými sítěmi, na kterých se fotografiím ani videím zkrátka nevyhneme. Navíc lidé dávají přednost postováním právě fotografií a videí, nežli psaním zdlouhavých článků. Nauč se tedy pracovat s fotografiemi a různými záběry, které budeš šířit mezi své kamarády a blízké.

Jak na to: Na správu fotografií je ideální a velmi populární Photoshop, přičemž na střih videí se hodí iMovie nebo Final Cut Pro. Měj však na paměti, že existují desítky softwarových nástrojů, ale důležitější jsou tvé editační dovednosti, nikoli nástroj sám o sobě.

zdroj informací: lifehack.org, zdroj úvodního obrázku: shutterstock.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]