8 vět, které bys měl ihned vyřadit ze svého slovníku

Henrieta Balázsová / 8. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Společných mají tyto výroky hned několik věcí. První je to, že se týkají pracovní oblasti. Nezáleží však na tom, zda jsi zaměstnanec nebo podnikatel – vyvarovat by se jich měli všichni z nás. Další jejich společným rysem je to, že pokud je používáš, mohou tě ​​dostat do pořádných nepříjemností, a to i tehdy, pokud je nevyslovuješ se špatným úmyslem. Vyhoď je proto ze svého slovníku dříve, než ti způsobí nějaký problém.

# 1: „To není fér!“

Každý rozumný člověk ví, že život není vždy fér. Pokud si na to však stěžuješ, znamená to, že očekáváš pravý opak – tedy že vše půjde vždy podle tvých představ. To však může být důkazem tvé nezkušenosti a naivity. Vyhoď tuto frázi ze svého slovníku a ber každý neúspěch jako novou výzvu.

# 2: „Ale já to dělám vždy takto …“

To, že něco se osvědčilo tobě, neznamená, že to tak musí fungovat vždy. Mimo jiné může tato věta vypovídat o tom, že nejsi ochoten přijmout nové věci a nové postupy, čímž si můžeš zkazit celkový dojem jak u svého šéfa, tak i u svých klientů.

# 3: „Žádný problém.“

Když ti někdo za něco poděkuje a tvou odpovědí bude tato věta, někteří lidé to mohou vnímat tak, že jejich požadavek měl být problémem. Proto se doporučuje odpovědět frázemi jako: „Rádo se stalo“, či „Rád ti s tím pomůžu i příště“.

# 4: „Asi se jdu zeptat na hloupost, ale …“

Tato věta okamžitě naruší tvou důvěryhodnost a dáš jí najevo nedostatek sebevědomí. Možná ses jen snažil o zdvořilost, ale výsledný efekt by nebyl takový, jak by sis přál.

Zdroj: pexels.com

# 5: „Potrvá to jen minutku.“

Touto větou můžeš u lidí vzbudit dojem, že jsi příliš prchlivý a pracovním úkolům věnuješ méně času, než by vyžadovaly. I když ti bude něco trvat opravdu jen 60 sekund, použij raději frázi: „Za chvilku to mám hotové“, aby ses vyhnul přesným časovým údajům. Lidé rádi chytají druhé za slovíčka.

# 6: „Zkusím to.“

Pokud bys někomu zadal nějaký úkol a dostal bys od něj tuto odpověď, pravděpodobně by v tobě nevzbudil dostatek důvěry. Pokud nemůžeš slíbit, že daný úkol zvládneš, ujisti druhou stranu v tom, že v případě selhání jsi schopen nabídnout nějakou vyhovující alternativu.

# 7: „Ale vždyť on je úplně neschopný …“

Víš, jak to je – jedna věc je něco si myslet, věc druhá mluvit o tom nahlas. Nikdy před druhými lidmi nepochybuj o schopnosti někoho jiného. Pokud je tvá domněnka o něm správná, lidé si toho všimnou i bez toho, abys na to upozornil.

# 8: „Nenávidím tuto práci.“

Pravdou je, že i když svou práci opravdu nenávidíš, opakování této fráze to nezmění. U více motivovaných kolegů jí vyvoláš jen pohoršení a budou tě ​​považovat za škarohlída. Zkus se raději v tichosti poohlédnout po práci, která pro tebe nebude jen výdělečnou činností, ale i jistou formou naplnění tvých snů.

Zdroj:  success.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]