8 věcí, které bys měl přestat očekávat od druhých

Henrieta Balázsová / 4. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Jak se říká – zklamaný může být jen ten, kdo něco očekává. Samozřejmě, každý z nás touží po lásce, pravdě, úctě či úspěchu. Měl by ses o ně však snažit ty sám. Toto je 8 věcí, které bys měl přestat očekávat od druhých – vyhneš se tím zbytečnému zklamání.

# 1: Dokonalost

Dokonalost totiž neexistuje. Na tomto světě není nikdo a nic, co by bylo naprosto dokonalé, nečekej proto tuto vlastnost ani od lidí, se kterými se setkáváš. Každý má své chyby, stejně jako ty. Pohled na ně je však zcela subjektivní a to, co ty považuješ za něčí chybu, může on považovat za svou přednost.

# 2: Souhlas

Pokud by s tebou lidé neustále jen souhlasili, znamenalo by to, že jsou falešní. Nesouhlas je naprosto normální a přirozenou věcí. Samozřejmě, je na tobě, aby ses naučil rozeznat, co je konstruktivní kritikou a co řečmi, které tě mají odradit.

# 3: Čtení myšlenek

Někteří lidé sice mají extrémně vyvinutou intuici, ale tvé myšlenky ti číst skutečně nedokážou. Právě proto se musíš vždy a za všech okolností naučit nahlas říci, jaké jsou tvé představy a co vlastně chceš.

# 4: Podpora

Očekávání podpory je mnohdy kamenem úrazu, na kterém ztroskotá množství vztahů. Přirozeně, pokud někomu důvěřuješ, očekáváš, že ti v nesnázích pomůže – ty sám bys to přece také udělal, kdyby pomoc potřeboval on. Zde však více než při čemkoli jiném platí: neočekávej nic. Někteří lidé ti prostě nechtějí pomoci, jiní zas mají dost vlastních problémů. Pokud se přece najde někdo, kdo ti pomocnou ruku podá, budeš jen příjemně překvapen.

Zdroj: unsplash.com

# 5: Porozumění

Ne každý ti bude rozumět. Lidé mají odlišné názory, odlišné koníčky a rozdílné pohledy na život. Je to však zcela přirozené a není na tom nic špatného. Nevyhýbej se ani lidem, s nimiž nesdílíš stejné názory – právě oni mohou tvé obzory rozšířit.

# 6: Lidé se k tobě budou chovat tak, jako ty k nim

Nečekej, že lidé se ti za dobro vyplatí vždy dobrem. Lidé jsou různí a někdy tě jejich chování jednoduše překvapí. Nikdy to však neber jako své selhání, tys přece udělal vše, co bylo v tvých silách.

# 7: Lidé se nemění

Další velký omyl. Lidé se mění, a to velmi. Sám ses možná za období posledních měsíců či let velmi změnil. Pokud člověk prožije něco opravdu silného, může se změnit dokonce ze dne den. Pokud se nechceš zklamat, musíš s tím prostě počítat.

# 8: Férovost

Tak, jako není zdravé myslet si, že všude číhá jen lež a faleš, není zdravé ani věřit tomu, že všude na tebe čekají laskaví a féroví lidé. Pokud máš přehled, víš, jak to dnes ve světě chodí. Je důležité nebýt naivní a vidět věci takové, jaké ve skutečnosti jsou.

Zdroj:  themindsjournal.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]