8 věcí, které nikomu nedlužíš. Žij podle sebe!

Martin Halada / 9. května 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: moviecitynews.com

Každý člověk chce dosáhnout více svobody a štěstí. Paradoxně ale často dosažení těchto hodnot bráníme my sami. Proč? Jsou věci, které chceme dělat, a pak jsou věci, o kterých si myslíme, že je musíme dělat.

Tyto dvě skupiny věcí jsou často v rozporu, což pak vyvolává strach, neschopnost prosadit se či deprese. Pokud chceš být úspěšný, měl bys mít jasno ve svých hodnotách. Dnes jsme pro tebe připravili 8 věcí, které nemusíš dělat:

1. Nikomu nemusíš vysvětlovat svou životní situaci

Je jen na tobě, jestli bydlíš v karavanu, s bývalou přítelkyní nebo zda bydlíš s rodiči, přestože si už na studentské časy dávno nepamatuješ. Pokud sis zvolil jistou životní cestu, měl jsi k tomu své důvody. Je to tvá věc.

 

2. Nemusíš se omlouvat, pokud to tak necítíš

Pokud opravdu nelituješ svého jednání, nemusíš se za něj omlouvat. Někdy jsme až příliš milí a chceme, aby se na nás druhá strana nezlobila. Často je však mnohem lepší, když si problém společně prodiskutujete. Samozřejmě s pokorou. Jinak se může stát, že začneš cítit nespravedlnost nebo se příště budeš bát vyřešit situaci, za kterou se omlouváš. Nebo se může stát, že až poté, co se omluvíš, začne mít druhá strana pocit, že jsi udělal něco špatného – protože se omlouváš.

 

3. Nikomu nemusíš vysvětlovat, že potřebuješ být o samotě

Někdy je prostě dobré být sám. Je to čas, který můžeš strávit čtením knihy, odpočinkem či prací na své vizi. Neboj se, že bys působil nespolečensky nebo drze tím, že odmítneš pozvání na akci, pokud na ni nechceš jít. Je lepší s poděkováním odmítnout pozvání, než být někde proti své vůli a působit tam nespokojeně.

foto: favim.com

4. Nikomu nedluží souhlas s jeho názory

Jen proto, že je někdo skálopevně přesvědčen o svých názorech, s ním nemusíš souhlasit. Je lepší citlivě nesouhlasit než předstírat souhlas. Podvědomě i tak budeš mít pocit, že to není pravda, budeš se cítit špatně a neupřímně a ostatní to budou vnímat také.

 

5. Nikomu nedlužíš souhlas s ničím

Úspěšní lidé vědí, kam směřují. Pokud chceš být úspěšný, musíš jít svou cestou. Oceň vize ostatních lidí, ale pokud nejsou v souladu s tvými hodnotami, nauč se je odmítat. Nenech se vykolejit ze své cesty.

 

6. Nikomu nedlužíš vysvětlení ohledně svého sexuálního života

Sexuální život je osobní záležitost. Pokud nechceš a není to vhodné, zvědavcům o této stránce života nemusíš nic říkat. Pokud ti dají citlivou otázku, pomůže, pokud se jim upřeně zahledíš do očí a zeptáš se, proč se ptají. Když odpoví (něco ve smyslu, že jsou jen zvědaví), zeptej se, zda jsou vždy tak zvědaví. Nakonec budeš ty osoba, která vyslýchá. Pokud se zeptají znovu, opět se zeptej, proč se ptají. Nebo prostě řekni, že nechceš odpovědět.

foto: favim.com

7. Nikomu nedlužíš vysvětlení, proč jsi single

Ať už z vlastního rozhodnutí, nebo pod tíhou okolností, být single není choroba. Single je jen další nálepka společnosti, kterou škatulkuje lidi. Je čistě na tobě, zda budeš ve vztahu nebo ne. Jsi mnohem víc než tvůj status, jsi jedinečný.

 

8. Nikomu nemusíš vysvětlovat své rozhodnutí ohledně manželství

Pro mnohé možná největší strašák. Stárnutí a s ním spojená potřeba dosáhnout osobního cíle v podobě manželství či založení rodiny. Není to však jen strach z toho, že nebudeme dokonalí jako v amerických romantických komediích nebo že zklameme rodiče? Strach je jen v naší hlavě. Mnohem důležitější je zaměřovat se na to, abychom milovali, a aby nás bylo možné milovat.

zdroj: Brightside-me

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]