0

sdílení

8 věcí, které iPhone 7 nedokáže, ale jiné smartphony ano

Dárius Polák / 12. listopadu 2016 / Tools a Produktivita

Apple vydal svůj nejnovější iPhone v září. Obsahuje nové zajímavé funkce, není však dokonalý. Zde je několik funkcí jiných smartphonů, které iPhonu 7 chybí.

 

Bezdrátové nabíjení

Samsung, Google, LG, Motorola, Microsoft a dokonce i Blackberry vytvářejí zařízení, které mají podporu bezdrátového nabíjení. Ačkoli to ještě není potvrzeno, mohlo by to být standardem pro iPhone 8 – partner Applu pro manufakturu Foxconn má momentálně testovat bezdrátové nabíjecí moduly pro nový model v roce 2017.

1

Rychlé nabíjení

Rychlého nabíjení je dosaženo pomocí vyššího výkonu, než mají běžné USB nabíječky. Nový smartphone Pixel od Google dokáže za 15 minut nabíjení vydržet až 7 hodin. Mnoho zařízení od Samsungu je rovněž kompatibilní s rychle-nabíjecí technologií.

Čínská značka Oppo má smartphone F1 Plus, který se dokáže nabít na 75% kapacity za 30 minut, zatímco OnePlus 3 dosáhne 60% těsně pod 30 minutam. Oppo a OnePlus využívají technologie, které dokáží během proudění voltů udržet teplotu dole, což vede k mnohem efektivnějšímu nabíjecímu procesu.
2

Vždy zobrazený displej

Funkce „Vždy zapnutý displej“ na Galaxy S7 a S7 Edge ti umožní sledovat čas, datum a oznámení, aniž bys musel telefon probudit. Nabízí dokonce i možnost přizpůsobitelnosti. Motorola má zase funkci „Moto displej,“ která při upozornění nejprve notifikaci ukáže a postupně ji nechá zmizet, díky čemuž tě nevyruší.

3

Mít dvě SIM karty

Na co dvě SIM karty? Jednu můžeš použít pro své osobní číslo a druhou pro pracovní, bez nutnosti jejich neustálého vyměňování nebo popřípadě, pokud neustále cestuješ mezi zeměmi, nemusíš se zabývat jejich vyměňováním. Mezi smartphony podporující tuto funkci patří Samsung Galaxy A7, Xiaomi MI5 nebo OnePlus 3.

4

Být přizpůsobitelný

Apple uzamčením softwaru iOS nechává velmi málo místa pro přizpůsobitelnost. Android naproti tomu umožňuje změnu vzhledu rozhraní, instalování widgetů, změnu standardních aplikací, vymazávání věcí, které nemáš rád atd ..

5

Rozšířit své úložiště

Přestože iPhone 7 má 256 GB úložného prostoru, což je největší kapacita, jakou kdy měl, stále nemá žádnou podporu pro externí SD karty. Obvykle jsou totiž levnější, než ty, které používá samotný iPhone, což je možná důvod, proč Apple tuto podporu nezahrnul.

6

Změnit předdefinovaný prohlížeč

Safari se na iPhonu nezbavíš, i když používáš Chrome, iOS 10 tě přesune do Safari vždy, když klikneš na webový odkaz z jakékoli aplikace.

7

3D mapování

V červnu tohoto roku Lenovo oznámilo Phab2 Pro – 6,4 palcový smartphone, který je prvním komerčním zařízením s integrovanou technologií Google Project Tango, sloužící ke 3D mapování. Tango umožňuje zařízení mapovat okolní prostředí a následně sledovat objekty a přidat k nim 3D efekty. Prakticky ti to umožňuje vytvořit určitý druh augmented reality.

8

Všechny výše uvedené funkce jsou fajn, ale ruku na srdce – rozhodují skutečně o koupi? Co se týče UX a UI, tak v tom Apple neustále boduje, protože se nebojí udělat na trhu pokrok, čehož důkazem je i odstranění jacku.

zdroj: businessinsider.com , zdroj fotografií: businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]