0

sdílení

8 pravidel, kterými se řídí úspěšní lidé

Henrieta Balazsová / 2. října 2016 / Tools a Produktivita

Ať se pokoušíš o úspěch v jakékoli oblasti, dodržování těchto pravidel ti cestu určitě ulehčí. A nezapomeň, že všechno je možné, dosáhnout nemožného trvá jen o něco déle.

 

Uč se nové věci

Bez ohledu na to, zda školu ještě navštěvuješ nebo už ne, zlaté pravidlo zní – nepřestávej na sobě pracovat. Zajímej se o věci, které tě baví a vyhledávej nové informace. Každý den věnuj minimálně jednu hodinu čtení.

book-books-library-favim-com-175614

Zaměř se na své silné stránky

Dnes už nikdo nemůže zpochybnit, že každý jeden člověk v sobě má talent. Popřemýšlej, co tě vždycky bavilo, v čem jsi opravdu dobrý. Vždy jsi vynikal v matematice? Už na základní jsi trumfnul učitelku svými kresbami? Píšeš raději, než mluvíš? Zaměř se na svou silnou stránku a pracuj na ní.

Určuj si priority

Multitasking přestává být „in“. Mnohem efektivnější je zaměřit se na konkrétní věc a dotáhnout ji na 100%. Nejnovější studie doporučují určit si na jeden den 2 – 3 priority, na které upřít svou pozornost.

books-desk-inspiration-notes-favim-com-4006811

Zvyšuj svou finanční gramotnost

Výsledky posledního velkého testování finanční gramotnosti žáků 18 zemí z roku 2014 působí znepokojivě. Vezmi iniciativu do vlastních rukou a věnuj této oblasti dostatečnou pozornost. S úspěchem jsou přece spojeny i peníze a je důležité, abys byl jejich pánem, ne sluhou.

Vstávej brzy

Je dokázáno, že lidé, kteří pravidelně vstávají dříve, jsou úspěšnější. Mají více nápadů, jsou produktivnější a den zvládají s lepší náladou. Pokud vstaneš každý den dříve jen o hodinu, na své konto si připíšeš vynikajících 365 hodin, což je více než 15 dní. Je jen na tobě, jak je využiješ.

Stanov si cíle

Napiš si seznam svých cílů a snů. Může jich být klidně i 100, ale svou pozornost a snahu upři vždy maximálně na 2 – 3. Proces zaměřit se na něco konkrétního skvěle vystihl známý autor mnoha bestsellerů Robert Kiyosaki – Follow One Course Until Successfull.

Starej se o své tělo

Kdo by neznal staré známé: „Ve zdravém těle zdravý duch“. Jakékoli fyzické aktivitě se doporučuje věnovat každý den alespoň jednu hodinu. Je na tobě, zda se půjdeš projít nebo si vybereš silové cvičení nebo kardio. Kromě toho, že tvé tělo zaplaví hormon štěstí, budeš mít i čistší mysl. Stejně důležitá je samozřejmě pestrá a zdravá strava.

bike-hipster-indie-life-favim-com-1223812

Vyhledávej lidi s podobnými zájmy

Skvělým způsobem, jak poznat nadšence se stejnými zájmy a cíli je účast na různých kurzech a školeních. Sleduj i stránky a zájmové skupiny na Facebooku a neboj se zkontaktovat s těmi, kteří se dané oblasti věnují. Nezapomínej, že každý byl jednou na startovní čáře a je mnoho lidí, kteří ti rádi pomohou a ochotně zodpoví tvé otázky.

zdroj: lifehack.com , zdroj titulní fotografie: successfull.walkme.com, zdroj fotografií: favim.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]