8 neobyčejných knih, na které by sis měl najít čas

Linda Cebrová / 16. května 2017 / Zajímavosti

zdroj: napoleonfour.com/poslevas, via met-him-at-coachella

Tyto by na tvé polici rozhodně neměly chybět.

I Contain Multitudes by Ed Yong

 

vak

zdroj fotografie: medium.com

Je těžké vyjádřit, jak důležitá by pro mnohé lidi mohla být tato kniha. S neustálou obsesí vytvořenou kolem robotiky je snadné zapomenout, že lidské tělo je kolekcí vysoce komplexních biologických nanobotů (bakterie, mikroby našeho mikrobiomu). I věda už dokazuje, že naše duševní zdraví a zdraví mozku vysoce souvisejí s chorobami v našem těle. Je důležité vědět o množství „zázraků“, kterými disponuje tělo každého z nás, i když to není na první pohled zřejmé. Díky této knize uvidíš mnoho věcí v jasných souvislostech.

 

The Power of the Other by Henry Cloud

buk2

zdroj fotografie: amazon.com

 

Kolik lidí dennodenně ovlivňuje tvé chování? Tato kniha ti pomůže, aby sis byl více vědom vlivu druhých na tvůj život. Unikni negativním aspektům reality a využij tvůj potenciál jednou provždy. Vždy a všude má nad tebou někdo moc, i když si to nemusíš hned uvědomovat. Tato kniha představuje zásadní krok ve snaze pochopit tahy druhých. Pokud chceš získat více osobní svobody, přečti si The power of the Other.

The Undoing Project : A Friendship That Changed Our Minds by Michael Lewis

buk33

zdroj fotografie: amazon.com

Pokud napíše něco Michael Lewis, stojí to za to. Tato kniha je příběhem o přátelství a objevech dvou izraelských psychologů, Daniela Kahneman a Amose Tverskyho. Tito muži byli obrovskými protiklady, ale nakonec se z nich stali přátelé. I přestože čelili enormnímu protivenství podařilo se jim vytvořit dílo, které vyhrálo Nobelovu cenu a je unikátem v oblasti behaviorální ekonomie.

Tato kniha je připomínkou toho, jak moc je důležité najít skutečného přítele. Takového, který bude tvým spolupracovníkem na projektech a souputníkem na cestě plné úsilí. Bez někoho, kdo pracuje po tvém boku a představuje pro tebe výzvu, bude obtížné dosáhnout smysluplných výsledků.

Algorithms to Live By: The Computer Science of Human Decisions by Brian Christian and Tom Griffiths

buk4

zdroj fotografie: amazon.com

 

Fascinující zkoumání toho, jak lze aplikovat počítačové algoritmy do tvého každodenního života. Co bychom měli udělat a co nechat nedokončené, v běžném dni nebo i životě. Kniha ti pomůže při běžných rozhodovacích problémech a osvětlí ti fungování lidské mysli. Zjistíš, kdy bys měl přepínat mezi různými úkoly. Pokud máš dilema, v knize najdeš pravidlo, podle kterého se řídit. Stojí to za to.

The Industries of the Future by Alex Ross

Bükk

zdroj fotografie: amazon.com

 

Tato kniha je povinnou četbou pro ty, kteří chtějí nahlédnout do nedávného vývoje v robotice, počítačové bezpečnosti, genomiky a zpracování velkých dat. Není přitom třeba být sečtělým v jednotlivých oblastech, protože teď je ten správný čas nastoupit „na palubu.“ Tato oblast je zatím plná možností, a ne jen těch skrytých.

Originals  by Adam Grant

or

zdroj fotografie: amazon.com

 

Grant používá překvapivé studie a příběhy, které jsou klenoty obchodu, politiky, sportu a zábavy. Autor zkoumá, jak rozpoznat dobrý nápad, mluvit, aniž bys byl umlčen, kdy je správný čas jednat nebo řídit strach a pochybnosti. Uč se od podnikatele, jehož startupová prezentace byla postavena na tom, proč do jeho projektu neinvestovat.

Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World by Cal Newport

deep

zdroj fotografie: medium.com

 

Nedávná studie prokázala, že mladí lidé stráví průměrně 12 hodin denně s nějakým druhem média. Všichni víme, že naše pozornost a soustředění jsou cennými zdroji, avšak potřebujeme vědět jak a kam je nasměrovat. Naše děti se budou pravděpodobně v budoucnu dívat na některé naše návyky a chování ve stejném světle, v jakém dnes vidíme kouření cigaret. Tato kniha ti dokáže, že každý jeden den je důležité zlepšovat schopnosti a práci ,na níž záleží.

 

Tool of Titans by Tim Ferriss

tit

zdroj fotografie: medium.com

Během posledních dvou let je Tim Feriss nejprodávanějším autorem podle New York Times. Shromáždil rutiny a vychytávky od světových umělců po celém světě. Jde o koncentraci hodnotných tipů a triků, které mu pomohly zdvojnásobit příjmy, flexibilitu, ale především štěstí v jeho životě. Určitě má čtenáři co nabídnout.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]