0

sdílení

8 nápadů na originální vánoční dárek pro kreativce

Marianna Mikešová / 7. prosince 2016 / Zajímavosti

Markeťáci a další kreativci mají sice často Vánoc plné zuby už v listopadu, kdy vymýšlejí vánoční kampaně a reklamy či píší články. Často jde o náročné lidi, které si nezískáš jen tak nějakým narychlo vybraným předmětem. Dobře promyšlený dárek však potěší každou tvůrčí duši. 

 

První tip, jak nakoupit pro kamarády a blízké z této kategorie, zní: Nikdy to nenechávej na poslední chvíli! Správný dar potřebuje čas, dobrý nápad a přiznejme si, velkou dávku originality. My ti však s tímto nelehkým úkolem pomůžeme. Přinášíme ti tipy, jak potěšit i náročné jednotlivce:

Nakopávače kreativity

Kdo by se občas nerad vrátil do dětských časů a měl k tomu i skvělou výmluvu? Omalovánky, pro jistotu s přívlastkem „pro dospělé“, nejsou hitem jen tak pro nic za nic. Dokáží tvého kreativce zabavit klidně i na hodiny, zbaví ho stresu a vyvolají v něm vlnu nové kreativity. A kdo by odolal například Harrymu Potterovi? Podobně zafungují kreativní hračky,  hlavolamy, ale i společenská hra, jako například  Game of Thrones. Známe málo lidí, kteří by tuto sérii neměli rádi :).

81uhju1iy9lFoto: amazon.com

Promyšlené knihy

Každý dobrý markeťák či „social media guy“ ví, že bez neustálého rozšiřování znalostí a obzorů či sledování trendů by mohl svou kariéru zabalit. Proto je dobrá literatura určitě na místě. Potěší ho odborné knihy o marketingu, jako například SEO 2016 od Harryho Jonese, The art of social media od Guye Kawasakiho,  Everybody writes od Ann Handley nebo Growth Hacker Marketing od Ryana Holidaya, ale pokud se zajímá i o byznys, skvělou volbou je také  Support od Michala Trubana. Ranou vedle určitě nebude ani kvalitní beletrie.

everybody-writes-compressorFoto: blog.startafire.com

Klasika jinak

Při slově klasika ti to určitě došlo. Hovoříme o ponožkách, které jsou každoroční jistotou pod stromečkem v mnoha českých rodinách. Užitečnosti si ceníme, ale proč obyčejné ponožky nepovýšit na další úroveň tím, že budou skutečně originální? Hlavní zásadou je odvázat se, ponořit se do záplavy barev a nechat kreativitu běžet.

0589b14517f743521295f2c3c22f0ebeFoto: pinterest.com

Tik Tak

Krkolomné deadliny jsou denní realitou všech lidi v kreativním byznysu. Proč jim tedy neusnadnit time management skvělými a originálními hodinkami? Nemusí být přitom nutně drahé, stačí, když budou stylové. Skutečně hravé a bláznivé designy dělá například Komono, milovníky klasiky zase potěší Daniel Wellington. Velký výběr originálních kousků najdeš například na Zoot.

1154712Foto: zoot.cz

Designové vychytávky

Designérsky pěkné kousky jsou zkrátka top volbou pro kreativce, markeťáky a designéry. Ať už to bude designový hrnek, zástěra s bradou, stylový diář jako Adventure Journal nebo barevná sluchátka od HappyPlugs. Pokud nemáš problém sáhnout hlouběji do peněženky, možná kreativci učaruješ úžasnou designovou nabíječkou Alldock .

1882452
Foto: zoot.sk

Pro styl

Téměř každý kreativec si na preciznost potrpí nejen v práci, ale i ve svém šatníku. Obvykle ho znáš tak, že má vlastní charakteristický styl, ale zároveň sleduje trendy. Klidně ho můžeš definovat i jako hipstera, asi nebudeš až tak vedle. Odsleduj, co nosí a rozhodni se, zda je pro něj lepší volbou originální motýlek od BeWooden, barevné šle, vtipný vánoční svetr, opravdu legrační tričko od GeekShirts nebo kvalitní kožená peněženka.

kolážFoto: geekshirts.cz

Pro milovníky kávy

Dnes je kávová kultura na vzestupu a nejvíce frčí kvalitní výběrová káva a její alternativní přípravy. Kreativci jsou známí opravdu velkou spotřebou tohoto tekutého nakopávače, ale potrpí si na skutečnou kvalitu, proto není náhoda, že je mezi nimi množství „coffee geek“.

collagec
Foto: chemexcoffeemaker.com/samplecoffee.com

Handmade

To, co umí milovník kvality skutečně ocenit, je poctivá a  ruční výroba. Neváhej proto a klidně mu daruj kvalitní sýr, ručně vyrobenou čokoládu, koláčky nebo paštiku. Alternativou je ekologická handmade kosmetika například od značky Manna .

img_1662Foto: mylo.sk
Zdroj titulní fotografie: 25.media.tumblr.com/ charliedumpling.com.au
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]