8 knih, které si zamilovali nejúspěšnější podnikatelé

Kristína Vavrová / 21. května 2017 / Zajímavosti

zdroj: pexels.com

Najdi inspiraci v knihách, z nichž denně čerpají ikony byznysu.

Je všeobecně známo, že čtení přináší nejen odpočinek, ale také nové vědomosti, kreativní myšlenky, či tipy a triky pro zlepšení každodenního života. Je proto jasné, že ani ti nejúspěšnější nezahálejí a čtou ostošest. A pokud si tito vytíženi byznysmeni najdou čas na čtení, najdeš si ho i ty. Proto ti přinášíme oblíbené knihy některých z nich.

Jeff Bezos, Amazon CEO

Jelikož Jeff preferuje fiktivní literaturu před faktickou, jednou z jeho oblíbených knih je „The remains of the day“, která vypráví o životě komorníka v poválečné Anglii.

zdroj: pinterest.com

Bill Gates, spoluzakladatel Microsoftu

V našem seznamu nemůže chybět ani taková klasika jako „The catcher in the rye“. Bill knihu poprvé přečetl ve 13 letech a od té doby to je jeho nejoblíbenější publikace, která je zároveň i velmi poučná.

zdroj: pinterest.com

Steve Jobs, spoluzakladatel Applu

„The innovator ‚s dillema“ je kniha, která Steva hluboce ovlivnila. Asi nebude překvapením, že je jednou z nejkontroverznějších byznys knih na trhu.

zdroj: pinterest.com

Tim Cook, CEO Apple

Tim je známý tím, že knihu „Competing against time“ doporučuje každému starému i novému podřízenému. Aby sis však přečetl tuto knihu o efektivním pracování a posouval tak svou kariéru dopředu každý den, nemusíš být zaměstnancem Applu.

zdroj: pinterest.com

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Na svém seznamu 23 nejzajímavějších knih postavil Mark knihu „Portfolios of the poor“ na první místo. Kniha ti odhalí, jak vyžít i s málem, aniž bys živořil.

zdroj: pinterest.com

Elon Musk, CEO Tesla

Sám Elon se dá označit za moudrého vizionáře a rád si přečte i o jiných úspěšných osobnostech, které jsou zapsány do dějin lidstva. I proto označil knihu „Benajmin Franklin“ za jednu ze svých nejoblíbenějších.

zdroj: pinterest.com

Indra Nooyi, CEO Pepsi

„The road to character“ vedlo Indru k nejedné inspirativní diskusi s jejími dcerami. Kniha vypráví o tom, že budování vnitřního charakteru je stejně důležité jako budování kariéry.

zdroj: pinterest.com

James Gorman, CEO Morgan Stanley

James má v oblibě detektivky a „Tinker Tailor Soldier Spy“ patří mezi jeho nejoblíbenější.

zdroj: pinterest.com

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]