0

sdílení

8 funkcí Androidu, o kterých mnoho uživatelů neví

Timotej Vančo / 9. února 2017 / Zajímavosti

zdroj: brightside.me/brightside.me

Jak využít všechny vlastnosti tvého smartphonu? V tomto článku se dozvíš i o těch, které podle tebe určitě ani neexistují.

 

Existuje již mnoho modelů smartphonů a každý mnohdy přichází i s jinou jedinečnou funkcí. Deník Brightside.me vytvořil seznam osmi fascinujících praktických funkcí, pomocí kterých můžeš lépe využívat svůj Android telefon.

Nejjednodušší cesta pro udržení baterie

Foto: brightside.me
Stačí si vybrat tmavé, nejlépe černé pozadí. Tímto se pixely na displeji vypnou a nebudou odebírat energii z baterie. Sice se tato možnost stále ještě nenachází ve všech Android smartphonech, ale můžeme ji už najít u nejnovějších mobilů od Samsungu.

Převod textu na řeč

Foto: brightside.me

Nejenže si můžeš tento článek přečíst, ale existuje také možnost si jej poslechnout. Takže pokud preferuješ poslech před čtením, jdi do nastavení a najdi možnost Text-To-Speech Output, kde povolíš čtení textu z displeje.

Dálkové ovládání smartphonu

Foto: brightside.me

Stačí jít do nastavení – ochrany – správy zařízení a zjistit, jak je na tom tvůj Android Device Manager. Měl bys tam najít možnost pro povolení dálkového ovládání tvého smartphonu. Vyplatí se to povolit už jen z hypotetického hlediska, kdyby ti někdo ukradl telefon, můžeš o něm stále zjišťovat informace a dokonce i dělat fotky nebo nahrávat zvukové stopy.

Přepnutí do hostujícího módu

Foto: brightside.me

Pokud chceš půjčit svůj telefon cizí osobě a přitom zajistit, aby se nedostala k tvým osobním informacím, stačí použít „Guest Mode“. Také můžeš nastavit, jaké funkce telefonu povolat resp. zakázat osobě, která bude používat tvůj telefon jako host.

Lupa

Foto: brightside.me

Mnoho lidí, kteří mají problém se zrakem, ani nevědí, jak super funkce se skrývá v jejich telefonu. S funkcí lupy dokážeš přiblížit jakoukoli část obrazovky zatlačením nebo rychlým dvojklikem.

Hotspot mód

Foto: brightside.me

Nemusíš si zbytečně kupovat 3G modem nebo router na WiFi, pokud máš neomezený internet v telefonu nebo ho potřebuješ poskytnout kamarádovi. V nastavení najdeš možnost sdílení internetu a vytvoříš tak WiFi router ze svého telefonu.

Ovládej smartphone pohyby hlavy

Foto: brightside.me

Někdy máš prostě plné ruce práce, něco neseš nebo je venku moc chladno na to, aby sis sundal rukavice. Přichází řešení v podobě ovládání smartphonu pohyby hlavou. Stačí si nainstalovat aplikaci EVA Facial Mouse a ruce již nebudou jediná část těla, kterou budeš ovládat tvůj smartphone.

Tajná hra

Foto: brightside.me

Začalo to u Androidu 2.3 Gingerbread a od té doby přidává Google tajnou jednoduchou hru do každého svého zařízení. Najít ji už je trošku těžší. Pokud máš zájem o toto zpříjemnění dne, jdi do nastavení, najdi sekci „O telefonu / O tabletu / About phone / About tablet“ a rychle klikej na „Android version“. Po tomto kroku by se ti měl zobrazit malý marshmallow, na jehož znovu rychle klikej. A teď by se ti měla zobrazit jednoduchá hra.

Držím palce při objevování těchto funkcí a věřím, že ti pomohou.

Zdroj článku: brightside.me
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]