0

sdílení

7 věcí, které by sis měl uvědomit co nejdříve

Simona Hanzelová / 14. prosince 2016 / Tools a Produktivita

Většina věcí, které nás brzdí, existuje pouze v naší hlavě.

 

Buď přítomen tady a teď 

Trávíme tolik času přemýšlením nad minulostí nebo plánováním budoucnosti, až zapomínáme žít v přítomnosti. Přítomnost je to, co se děje právě teď. Štěstí může existovat pouze v přítomném okamžiku – minulost je pryč a budoucnost ještě nepřišla, vše, co máme je jen přítomnost.

Zkus se na chvíli zastavit a poohlédnout se, co se právě děje a kde se nacházíš. Jakmile to uděláš, tvá mysl se začne otevírat a oceňovat vše, co teď máš, až nabudeš pocit, že se zastavil čas.

Neřiď svůj život tím, co bys měl a neměl dělat

Společnost nebo očekávání naší rodiny nás nutí přemýšlet nad věcmi, které bychom měli udělat. Měl bych jít na vysokou školu a neměl bych následovat své sny, které mi nevydělají tolik peněz, jako práce v kanceláří. Ale komu patří toto vyjádření? Od koho přesně se snažíme získat povolení k tomu, jak žít náš život? Proč je to pro nás takto přijatelnější? Žít svůj život tak, jak chceš ty, je jediný způsob, jak být šťastný. Neomezuj se kvůli očekáváním druhých. Je to tvůj život.

1zdroj: il3.picdn.net

Nedělej z komára velblouda

Naše mysl je tak silná, že dokáže pracovat proti nám a vytvářet obavy a ovládat nás strachem. Často si v naší hlavě vytváříme mnohem větší problémy, než ve skutečnosti máme. Všechno je to jen o perspektivě, o úhlu pohledu. Kolikrát sis myslel, že jsi něco úplně podělal, ale za měsíc sis na to už nevzpomněl? To proto, že naše mysl se tak ráda soustřeďuje na problémy, které ani problémy nejsou.

Příště, když se ti to stane, zeptej se sám sebe: Opravdu mě toto bude trápit i zítra, příští týden, za rok? Garantuji ti, že ve většině případů bude tvá odpověď „ne“.

420-stop-above-mumbai-640x410zdroj: wherecoolthingshappen.com

Bojuj se svým strachem 

Každý z nás má z něčeho strach – ať už oprávněný nebo neoprávněný. Pokud chceš od života získat co nejvíce, budeš muset svým obavám čelit častěji. Nezapomeň na to, že tvůj strach je mnohdy pouze produktem tvé mysli a ve skutečnosti neexistuje. Pokud si toto uvědomíš a začneš dělat věci, kterých ses ještě nedávno obával, pomůže ti to. Pokud se ti podaří překonat tvůj iracionální strach, bude to ten nejlepší pocit.

Pomalu dojdeš dál

Máme přirozenou tendenci mířit vysoko a všechno chceme nejlépe hned teď. Je třeba si ale uvědomit, že našich cílů se nám nepodaří dosáhnout pouze mrknutím oka. Tajemství úspěchu tkví v malých krocích, které směřují k velkým změnám. Na cestě za velkými sny bychom si měli určit malé cíle, díky nimž budeme mít jistotu, že jdeme správným směrem.

jmarigomen-hereelse29zdroj: hereelsewhere.com

Přestaň si domýšlet, co si druzí myslí

Asi i ty mnohdy přemýšlíš nad tím, co si o tobě druzí myslí. Je ale třeba si uvědomit, že svět se netočí jen kolem tebe. Každý má své vlastní problémy, obavy a nejistoty a šance, že ti někdo věnuje tolik pozornosti, je mnohem menší, než si myslíš. Přestaň se tedy starat o to, co si druzí myslí.

Važ si všeho, co v životě máš 

Jedna z nejdůležitějších věcí v životě je vděčnost. Čím jsme starší, tím více dokážeme ocenit nejen věci v našem životě, jakož i lidi, které kolem sebe máme. Čím dříve do svého každodenního života zapojíš vděčnost, tím více budeš žít v přítomnosti. Takže, ať už jde o sprchu po náročném dni, jídlo v lednici nebo tu jedinou osobu, která tě vždy vyslyší, buď vděčný. Pouze tak si osvojíš pozitivní myšlení, které je tak nezbytné pro zdravý a šťastný život. Věř mi – tvoje starší JÁ ti za to jednou poděkuje.

Článek byl původně zveřejněn na stránce lifehack.org a autorem je Jenny Marchal.

zdroj článku:  lifehack.org  zdroj titulní fotografie: favim.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]