0

sdílení

7 věcí, díky kterým se ti bude lépe dařit v práci

Henrieta Balázsová / 6. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: shutterstock.com

Lidé, kteří jsou v tom, co dělají, úspěšní, dělají prostě některé věci jinak. Dobrou zprávou je, že je tak můžeš dělat i ty – a to aniž by ti to zabralo hodně času. 

 

# 1: Starej se o své zdraví

Dobré zdraví je totiž zdrojem tvé energie a produktivity. Pokud chceš dosahovat svých cílů, nepodceňuj spánek, zdravou výživu a cvičení. Velmi důležité je také umět zvládat stres. Pokud si udržíš nejen zdravé tělo, ale i zdravou mysl, odměnou ti bude možnost podat ten nejvyšší výkon.

# 2: Měj svůj ranní rituál

Začni den něčím, co ti hned zrána udělá radost a nakopne tě energií. Každému vyhovuje něco jiného, ​​někteří lidé si rádi přivstanou kvůli cvičení, jiní kvůli meditaci, jiní zase proto, aby získali klidnou hodinku na čtení. Je to jen na tobě, vyber si ale něco, co bude jen „tvé“ a bude tě to vystihovat.

Zdroj: dailylife.com.au

# 3: Pokud je to možné, některé úkoly deleguj

Pokud ti některé pracovní úkoly, které nejsou nejlépe ohodnoceny, berou hodně času, přemýšlej nad tím, jestli bys je nemohl na někoho delegovat (pomoci ti mohou například virtuální asistenti). Ušetřený čas můžeš investovat do něčeho, co ti přinese větší zisk nebo lepší příležitosti.

# 4: Netrp pocitem viny, když někomu řekneš „ne“

Možná bys rád vyhověl co nejvíce lidem, ale někdy je to spíše na škodu. Pokud cítíš, že toho máš už opravdu hodně, neboj se říci „ne“. Ušetříš si tím nejen svůj cenný čas, ale i svou energii, kterou můžeš nasměrovat do oblastí, které si zvolíš sám.

Zdroj: pexels.com

# 6: Nedopusť, aby ses stal obětí syndromu vyhoření

Je přirozené, že máš „hlad“ po úspěchu a chceš něco dokázat, ale nezapomínej na to, že s tvrdou prací je bezprostředně spojený i relax. Dopřej si v týdnu minimálně 1 den volna, kdy nebudeš dělat opravdu nic. Tvá mysl to nezbytně potřebuje a za odpočinek se ti odvděčí novými nápady a vyšší produktivitou.

# 7: Nepoužívej „to-do list“, ale kalendář

Nekonečný seznam úkolů, které ještě musíš dokončit, může být demotivující. Nesoustřeď se proto na množství úkolů, které ještě musíš udělat, ale koncentruj se na to, kdy je uděláš. Jakmile ti přibude nějaká nová pracovní povinnost, nepiš si ji na seznam povinností, zapiš si ji rovnou do kalendáře. Začneš se jí zabývat prostě až tehdy, když přijde „její čas“.

Zdroj:  iheartintelligence.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]