7 maličkostí, které tě dobijí energií kdykoliv v průběhu dne

Henrieta Balázsová / 18. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Ne vždy má člověk energii a dobrou náladu na rozdávání. Někdy jsou prostě dny, kdy cítíš, že bys něčím potřeboval nakopnout. Jako zdroj nové energie a dobré nálady ti poslouží těchto 7 věcí. Některé ti zaberou více, jiné méně času, ale budeš se po nich cítit skvěle.

# 1: Příroda

Mnohé výzkumy dokázaly, že i krátká procházka v přírodě dokáže člověku zlepšit náladu a nastartovat jeho tvůrčí náladu. Pokud máš více času a dopřeješ si v přírodě delší pobyt, poděkuje ti i tvé zdraví.

# 2: Dobrý skutek

Udělej nějaký dobrý skutek, jakýkoliv. Zaplať v drive-in kávu někomu za sebou, podpoř některý z útulků, nebo se nabídni starší sousedce, že jí nakoupíš. Někomu pomůžeš a  budeš se cítit opravdu skvěle.

# 3: Odpočinek

Člověk není stroj a tvá mysl potřebuje po mentálně náročné práci i odpočinek. Pokud cítíš, že tvá energie je na bodu mrazu, neplýtvej časem a nesnaž se něco dělat násilím. Raději si dopřej alespoň na půl dne úplný odpočinek a poté v práci pokračuj.

# 4: Smích

Ano, tak jednoduché. Ne nadarmo se říká, že nejlepším lékem na všechno je smích. Co tě dokáže rozesmát nejvíce? Nějaká komedie, nebo posezení s některým z tvých bláznivých kamarádů? Ať je to cokoliv, dopřej si to.

Zdroj: pexels.com

# 5: Dýchání

Pokud právě nemáš dostatek času na žádnou ze jmenovaných aktivit, najdi si alespoň 5 minut na nějaké jednoduché dechové cvičení. Na internetu jich najdeš opravdu velké množství, stačí si jen najít to, které ti bude vyhovovat nejvíce.

# 6: Cvičení

Je málo činností, při kterých si psychika odpočine tak, jako při pořádně vyčerpávajícím fyzickém cvičení. Pokud tě něco opravdu trápí, „nech duši“ v posilovně nebo si pořádně zaběhej. Tvá hlava se zcela pročistí a řešení tvého problému tě možná napadne zcela nečekaně.

# 7: Pozitivní lidé

Pokud budeš neustále obklopen lidmi, kteří si stále na něco nebo na někoho stěžují a řeší tím komplexy z vlastního neúspěchu, škodíš tím jen sám sobě. Raději se obklop lidmi, kteří jsou naladěni na stejné vlnové délce a mají tě čím inspirovat.

Zdroj: lifehack.org

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]