7 dostupných elektromobilů, které přijdou na trh do roku 2020

Vladimír Chott / 21. května 2017 / Auto

zdroj: theverge.com

Před pár lety zavítaly na trh s osobními vozidly elektromobily. Dnes jsou již pro některé lidi součástí života a samozřejmostí. Mezi nejznámější značky patří Tesla, BMW či Nissan. Benzínovým a dieselovým motorům pomalu zvoní hrana a očekává se, že v příštích letech se svět elektromobilů rozroste o nová jména.

Tesla Model 3

zdroj foto: tesla.com

Očekává se, že nejnovější přírůstek do Tesla rodiny přijde na trh koncem roku 2017. Cena takového vozidla by se měla pohybovat okolo 820 000 Kč. Tato cena však nezahrnuje autopilota, kterým se Tesla tak pyšní. Elon Musk se vyjádřil, že Model 3 by měl být schopen ujet až 350 kilometrů na jedno nabití. Objednávky tohoto vozidla byly spuštěny v dubnu minulého roku a zaznamenaly již více než 400 tisíc potencionálních majitelů, proto pokud chceš tento elektromobil i ty, s objednávkou bys neměl zahálet.

 

Tesla Model Y

zdroj foto: automobilemag.com

Kromě výše zmíněného Modelu 3 má Tesla v rukávu další elektromobil. Jde o kompaktní SUV, které by mělo být postaveno na úplně jiné platformě než Model 3. Mnoho informací však o tomto vozidle ještě nemáme, ale Model Y by měl být cenově podobný Modelu X.

 

Volvo

zdroj foto: greencarreports.com

V dubnu tohoto roku zveřejnila značka Volvo zprávu, v níž oznámila svým příznivcům, že se chystá vyrobit svoje první vozidlo poháněné pouze elektřinou. Elektromobil od Volva by měl obsahovat 100 kilowattovou baterii a dojezd až 400 kilometrů na jedno nabití. Cenově by nové Volvo mělo pohybovat na hranici 800 000 Kč.

 

Volkswagen ID

zdroj foto: theverge.com

Ani německý koncern Volkswagen nezaostává. Jejich očekávaný elektromobil pod značkou Volkswagen ID by měl přijít na trh s dojezdem krásných 500 kilometrů a maximální rychlostí až 160 kilometrů za hodinu.

 

Ford

zdroj foto: autoblog.com

I známá americká značka Ford přinese na svůj kontinent elektromobil. „Naším cílem je nabídnout cenově dostupné vozidlo, které bude k dispozici pro každého, jinak se z našeho auta stane jen hračka pro boháče,“ řekl Raj Nair, šéf technologického oddělení pro Ford. Cena elektromobilu by měla být stejná jako ta současného modelu Ford Edge, tedy 715 000 Kč.

 

Nissan Leaf

zdroj foto: motorimagazine.it

Nissan přinese novou verzi svého modelu Leaf 2018 už tento rok. Současný model 2017 stojí kolem 715 000 Kč a očekává se, že novinka bude o něco dražší. Nová verze by měla na jedno nabití zvládnout až 320 kilometrů.

 

Chevrolet Bolt

zdroj foto: chevrolet.ca

General Motors, pod kterou patří i značka Chevrolet, již v současnosti nabízí svůj model Bolt. Za cenu kolem 875 000 Kč dokáže Bolt zrychlit až na 150 kilometrů za hodinu. Bolt má být hlavním konkurentem Tesly na americkém kontinentu.

Který z těchto elektromobilů se ti líbí nejvíc? Napiš nám to do komentářů :)

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]