6 věcí, o které by se měl v dospělosti přestat starat každý člověk

Henrieta Balázsová / 29. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: unsplash.com

Člověk si někdy až zpětně uvědomí, kolik času věnoval tomu, že se až příliš zabýval názory druhých lidí a nežil svůj vlastní život. Možná jsi i ty nechával jiné, aby ovlivňovali tvou práci, tvé vztahy, tvé názory, či dokonce tvůj vzhled. U každého by však měl nastat zlom, kdy si řekne „DOST“ a začne žít svůj vlastní život. Pokud u tebe tento zlom ještě nenastal, tady je pár věcí, o které by ses měl ihned přestat starat.

# 1: Co si lidé myslí o tvém vzhledu

Pokud ti není lhostejné, jak vypadáš, musíš do sebe investovat ne právě málo času a nepochybně i peněz. Přesto se však najde mnoho nepřejících, kteří tvůj vzhled „neschválí“. Základním pravidlem je nestarat se o ně. Život je příliš krátký na to, aby ses zabýval tím, zda se někomu líbí tvůj nový střih nebo tvé nové tetování.

# 2: Co si lidé myslí o tvé práci

Jak už jistě víš, zaměstnání a výdělky jsou u nás bohužel stále velmi citlivým tématem. Pokud jsi freelancer, možná se ti už párkrát stalo, že tví známí ti srdečně posílali různé pracovní nabídky, protože si stále myslí, že jelikož jsi doma a nemáš „normální“ práci, jsi nezaměstnaný. Další ti mohou tvou práci závidět, jiní ji mohou zesměšňovat, někteří ji zas nikdy nepochopí … V každém případě si z toho nic nedělej. Pokud svou práci miluješ nebo máš v hlavě jasný důvod, proč se jí věnuješ, na nepřející se jen usměj a řekni jim, že se ti daří lépe než kdykoliv předtím.

# 3: Jestli tě mají lidé rádi

Někdy ti na tom skutečně záleželo a dělal jsi opravdu všechno proto, aby ses každému zalíbil. Dělal jsi věci, které dělaly radost jiným, ale tobě kradly energii a radost ze života. Je však velmi důležité si uvědomit, že na smrtelné posteli nebude nikdo vzpomínat na to, kolik přátel měl na Facebooku, či kolik lidí urazil svou upřímností. To jediné, na čem záleží a na co budeš vzpomínat i v posledních chvílích svého života je to, jak moc jsi miloval, jestli sis splnil všechny své sny a jak moc ses radoval ze života a z maličkostí, které ti každý den přináší.

Zdroj: unsplash.com

# 4: Zda s tebou lidé souhlasí

Pokud jsi o něčem přesvědčen, měl by sis za tím stát za každou cenu – i když bys měl jít sám proti všem. Važ si každé své myšlenky a každého svého nápadu a nikdy se neboj postavit se za ně. Samozřejmě, ne vždy budeš mít pravdu a někdy se možná napálíš, ale o tom je přece život. Neselže jen ten, kdo nic nedělá.

# 5: Strachovat se o věci, které nedokážeš ovlivnit

Můžeš chtít pro sebe a pro své nejbližší jen to nejlepší, ale musíš si přiznat, že je opravdu hodně věcí, které nedokážeš nijak ovlivnit. Někdy se prostě můžeš snažit, jak chceš, ale kýžený výsledek se ani tak nedostaví. Co však udělat můžeš, je vždy dát do všeho 100 %, aby sis nemohl nic vyčítat a poskytnout svým blízkým podporu tam, kde se nijak jinak pomoci nedá.

# 6: Věnovat pozornost poznámkám o nepořádku ve tvém bytě

Nejdůležitější je to, aby ses doma cítil dobře ty. Pokud ti přijde návštěva, která má nemístné poznámky týkající se toho, že v šatníku nemáš komínky, na zrcadle máš fleky od zubní pasty a hrnce v zásuvce nemáš uspořádány od největšího po nejmenší, nic si z toho nedělej. Pravděpodobně je to tím, že kladeš důraz na jiné věci a jsi příliš zaneprázdněn svojí tvrdou prací na to, abys věnoval pozornost takovým maličkostem.

Zdroj: learning-mind.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]