6 věcí, kterých si na tobě všimne recruiter na pohovoru jako prvních

Hosť / 14. května 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Věděl si, že jen pět sekund stačí člověku na vytvoření prvního dojmu? Dobrý první dojem je proto začátek úspěchu. Platí to i v boji o pracovní místo. Máš však jen jeden pokus, tak ho využij naplno.

Dnes ti přinášíme postřehy těch nejpovolanějších Recruiter z personální agentury Synergie. Jejich dlouholeté poznatky jsme shrnuli do pár bodů, které ti mohou usnadnit cestu za tvým dream jobem.

Zpětná vazba hned od začátku

Možná ti to nepřijde jako věc, na které je postaven úspěch tvé budoucí kariéry, avšak i detaily mají velkou váhu. Potvrzující e-mail nebo pozvánka na pohovor ti nepřijdou jen tak pro potěšení. Zkušenosti recruiterů říkají, že na takové maily odpoví jen 10 % uchazečů.

foto: pexels.com

Přitom je to nevyužitá příležitost v dobrém na sebe upozornit hned na začátku. Právě v tomto e-mailu najdeš informace, které ti na pohovoru pomohou, například jména osob, se kterými se setkáš. Odliš se od davu, na takový e-mail zareaguj a udělej první krok tím správným směrem. I stručná a zdvořilá reakce se počítá.

 

Nestíháš? Dej o sobě vědět.

Pokud již hodinu stojíš v zácpě, nenech svého budoucího šéfa neinformovaného zuřivě klepat nohou pod stolem. Dej o tvém zpoždění včas vědět.

foto: pexels.com

Zkus situaci vyřešit kreativně a zároveň vtipně, avšak stále s určitou dávkou diplomacie. Navrhni další setkání, jehož čas určí osoba, která tě už nedočkavě očekávala, ale tys to prostě nedal.

Za domácí úkol se raději nauč jména

Když už sis to konečně namířil k paní recepční, netvař se, jako kdybys představoval hlavní program dne. Mnoho lidí opravdu nebude tušit, kdo jsi a co tam hledáš. Proto se při příchodu představ celým jménem a rovněž řekni jméno osoby, se kterou se máš setkat.

Lepší v obleku než v teplákách

foto: pexels.com

Ať už tomu věříš nebo ne, šaty dělají člověka. I když můžeš být skvělý, šikovný a perspektivní člověk, pokud přijdeš na důležitý pohovor do banky ve vytahané mikině a děravých Vanskách, dobrému prvnímu dojmu můžeš jen zamávat. Ber přitom ohled hlavně na firemní kulturu firmy. Využij svou první šanci, obleč se jednoduše, ale elegantně.

Podávání ruky – hotová věda

Klíčovým prvkem při podávání ruky je stisk. Zlatá střední cesta je to nejlepší, co můžeš udělat. Recruiter se tak nezalekne, že mu vykloubíš prsty a ani tě neobviní z malé sebedůvěry, pokud mu podáš ochablou ruku.

foto: pexels.com

Podávání rukou křížem přes stůl se určitě vyhni. K dané osobě přistup z boku a měj na paměti udržení očního kontaktu, tvůj zájem bude tak působit důvěryhodněji. Kdo první?

Podle toho, kdo ti je sympatický to raději nezkoušej. Pokud jsi muž, určitě začni s dámami a následně s pány podle toho, kdo je k tobě nejblíže.

Buď zdvořilý, ale se zdravým sebevědomím

Pokud jsi už každému ruku podal, nesedej si hned do čela stolu nebo na první židli, kterou máš po ruce. Zdvořile se zeptej, kam si máš sednout. Tvůj iPhone, klíče a bageta budou muset chvilku počkat, určitě si je nevyndavej před sebe na stůl. Tam patří jen poznámkový blok, portfolio nebo jiné materiály, s nimiž se chceš prezentovat.

foto: pexels.com

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]