0

sdílení

6 věcí, které tě naučí závislosti na cestování

Henrieta Balázsová / 18. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: favim.com

Kdo by ho nemiloval? Při cestování na vlastní kůži zažíváš atmosféru nových míst, poznáváš nové kultury, nové lidi. A jako bonus k tomu všemu se přitom naučíš těmto věcem.

 

Opustit svou komfortní zónu

Sbalit si zavazadla a odejít znamená opustit komfort a pohodlí svého domova. Z důvěrně známého prostředí odcházíš na místo, které je pro tebe zcela nové. Opuštění komfortní zóny je však nezbytným krokem k rozšíření tvých obzorů. Je to zkušenost, kterou velmi oceníš i v ostatních oblastech svého života.

norway-772991_1280-copy
Zdroj: drjessicahiggins.com

Vážení si jiných kultur

Vnímání mnoha kultur je dnes zatíženo předsudky. Když cestuješ, dostáváš dar procítit cizí kulturu na vlastní kůži. Můžeš vnímat a učit se nový jazyk, vidět charakteristické zvyklosti, ochutnat jejich kuchyni. Můžeš o něčem stokrát číst, ale dokud se o tom nepřesvědčíš na vlastní kůži, není to ono.

Žít pro aktuální moment

Zda stojíš u egyptských pyramid, Velké čínské zdi, u nějakého architektonického skvostu nebo v nedotčené přírodě, sotva se dokážeš soustředit na něco jiného. Při cestování se učíš vzácné schopnosti vnímat právě prožívaný moment. Víš totiž, že na daném místě jsi jen určitou dobu a už nikdy se tam nemusíš vrátit – to ti pomáhá naplno si vychutnat každou minutu a každý okamžik.

astrid-Vinje-traveling-solo-fearlessly-1500x660
Zdroj: sheswanderful.com

V trpělivosti je síla

Nezáleží na tom, jak často cestuješ, dříve či později se ti může stát, že tvůj let bude zrušen, ztratíš zavazadla či zmeškáš vlak. Může to být frustrující zážitek, ovšem pouze pokud mu to dovolíš. Uděláš si laskavost, pokud se uklidníš a se situací se vyrovnáš. Vždyť přece čím dříve ji vyřešíš, tím spíše se můžeš vydat na cestu.

V jednoduchosti je krása

Cestování je důkazem toho, že méně je někdy více. Je přece nemyslitelné cestovat s těžkými taškami, do kterých sis nabalil polovinu své domácnosti. Je to naprosto zbytečné, cestuj nalehko – vezmi si s sebou opravdu jen základní věci. Při cestování se také naučíš žít i ve skromnějších podmínkách. Pamatuj si, že luxus a komfort nejsou cílem cestování, mohou být pouze jeho přidanou hodnotou. Pravým cílem a smyslem cestování je přijímání darů, které ti svět nabízí.

tumblr_nijegdsln31u3tdofo1_1280
Zdroj: tumblr.com

Žádné materiální věci se nevyrovnají síle zážitku

Pokud také patříš do skupiny závislých na cestování, velmi dobře víš, že žádná materiální věc se nevyrovná pohledu na Grand Canyon či Eiffelovu věž. Zážitky získané při cestování jsou totiž něčím, co ti zůstane navždy a jsou mnohem dražší než jakákoli materiální věc, kterou bys mohl vlastnit.

Tak, kam to bude příště? :-) Neváhej inspirovat ostatní v komentářích.

Zdroj: lifehack.org 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]