6 věcí, které by ses měl naučit dříve, než bude pozdě

Henrieta Balázsová / 27. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Ve svém životě bys nikdy neměl ničeho litovat. Občas se však stane, že tě zamrzí, že jsi něco nevěděl dříve a v jisté situaci ses nezachoval jinak. Těchto 6 rad patří k věcem, které bys určitě měl vědět už teď – abys v budoucnu nelitoval, že ses podle nich nechoval.

# 1: Život si užívej tady a teď

Minulosti a budoucnosti věnujeme mnohdy více pozornosti, než by bylo potřeba. Netrap se proto minulostí, kterou už stejně nezměníš a nevěnuj příliš mnoho času plánování budoucnosti – víš přece, že život je nevyzpytatelný. Věnuj se jen tomu, co je tady a teď – přítomnému okamžiku. Štěstí totiž může existovat pouze v přítomnosti, nenajdeš ho ani v minulosti, ani v budoucnosti.

# 2: Nedělej věci, které bys „měl“ dělat

Nelimituj svou radost ze života tím, že budeš dělat věci, které od tebe očekávají jiní. Tví nejbližší svými radami možná sledují tvé dobro, ale nic to nemění na tom, že se musíš řídit tím, co chceš ty. Je to jen tvůj život.

# 3: Nezveličuj

Je pravdou, že naše mysl někdy pracuje proti nám a v situacích, kdy je toho už opravdu příliš občas zpanikaří a všechny problémy ještě více nafoukne. Určitě se ti už vícekrát stalo, že ses pro něco opravdu velmi trápil, ale za pár dní nebo týdnů to prostě samo zmizelo – aniž bys cokoli udělal. Pokud cítíš, že tě nějaká situace zasáhla až příliš a nejsi schopen ji zhodnotit objektivně, požádej o pomoc někoho ze svých nejbližších. Jiný pohled na věc dokáže někdy problém úplně odstranit.

Zdroj: pexels.com

# 4: Neboj se čelit svému strachu

Každý člověk má z něčeho strach. Pravdou však je i to, že strach není nic jiného ​​než produkt naší mysli. Když si to uvědomíš a uvěříš tomu, budeš mít dostatek odvahy dělat věci, kterých ses předtím bál. Naber odvahu a zkus to, pocit, který budeš mít po překonání svého strachu, opravdu stojí zato.

# 5: Nechtěj vše najednou a ihned

Mladí lidé mají tendenci mířit vysoko a dosáhnout přitom všeho, co si umíní, a to v co nejkratším čase. Když se jim něco nepodaří získat okamžitě, vzdávají se a rychle si najdou nový cíl. Je však podle tebe takový postup správný? Nejkrásnější je přece vždy samotná cesta, která tě k danému cíli přivede. Nesnaž se hledat zkratky, celý proces urychlit – vše by tě jednou i tak doběhlo.

# 6: Važ si všeho dobrého, co ti život dal

Stará moudrost říká, že velké věci přijdou jen k lidem, kteří se naučí vážit si maličkosti. Nic neber jako samozřejmost – ani své zdraví, ani střechu nad hlavou, ani jídlo. Pro tebe to možná jsou všední věci, ale lidé v jiných částech světa by za ně byli ochotni položit i svůj život. Važ si proto opravdu všeho, co ti život dal – lidí kolem sebe, zkušeností, majetku či práce. Když za ně pocítíš opravdu upřímnou vděčnost, možná se začnou dít zázraky, na které čekáš.

Zdroj: lifehack.org

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]