6 problémů, kterým musíš čelit, pokud patříš mezi vysoce inteligentní lidi

Simona Hanzelová / 20. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: pexels.com

Ačkoliv se může zdát, že inteligentní lidé to mají v životě lehké, není to tak. I tito lidé mají své problémy, které pramení právě z jejich inteligence, která je někdy nejen darem, ale i prokletím. Patříš k nim i ty?

1. Nudí tě rozhovory o obyčejných věcech

Nedokážeš dlouho vyprávět o něčem, co je zcela nepodstatné, a jsi alergický na zbytečná témata, zejména ta, která jsou až tak absurdní, že ti z nich klesá IQ. Témata, která tě zajímají, se pravděpodobně týkají vědy, inovací, umění či filozofie. Potrpíš si na smysluplná témata a rozhovory s lidmi, kteří nejsou na stejné vlně jako ty, udržuješ pouze ze zdvořilosti. Vše, po čem toužíš, je stejně smýšlející jedinec či zajímavá osoba, která tě inspiruje, a od níž se něco nového naučíš.

2. Více přemýšlíš, než mluvíš

Mlčet je někdy zlato a ty to dobře víš. Pokud si nejsi jistý svou odpovědí, radši jsi ticho. Vyvození nějakého závěru ti trvá déle než průměrným lidem, protože tvůj mozek je zaplaven všemi možnými řešeními a odpověďmi. Problém je v tom, že většina těch, kteří neznají proces tvého myšlení, tě považuje za podivína, introverta nebo nezaujatého člověka.

cool-fashion-glasses-magazine-nerd-glasses-favim-com-183302zdroj: s1.favim.com

3. Tvá práce tě nenaplňuje

Pokud nemáš práci, do které se můžeš maximálně vložit, mohou se pro tebe stát některé pracovní úkoly časem obyčejné, až nudné. Hlavou se ti neustále hemží nové nápady a myšlenky a tvůj bystrý mozek si přímo žádá nové a nové výzvy.

4. Považují tě za nespolečenského

Toto částečně souvisí s prvním bodem. Pokud se ocitneš mezi lidmi s nižším IQ, než je to tvoje, trpíš. Buď se takové společnosti snažíš vyhnout nebo raději mlčíš. V obou případech tě  většina označí za podivína, který se vyhýbá socializaci.

Startup Stock Photoszdroj: images.pexels.com

5. Je pro tebe těžší být šťastný

Hemingway jednou řekl: „Štěstí u inteligentních lidí je ta nejméně běžná věc, jakou znám.“  Inteligentní lidé jsou občas až prokletí svou inteligencí. Průměrným lidem stačí ke štěstí opravdu málo, ale inteligentní člověk až příliš přemýšlí nad celým světem kolem sebe. Je si vědom všech problémů celé společnosti a nedokáže se uvolnit a nechat se unášet krásou tohoto světa.

6. Máš problém najít lásku

Tvé pátrání po lásce je o něco náročnější než v případě průměrných lidí. Důvod? Je jich víc. V první řadě, jsi opatrnější, více analyzuješ a především – máš vysoké nároky. Na lásku jdeš v první řadě rozumem, až potom srdcem. Mnohem více než fyzický vzhled tě přitahuje to, co má druhý v hlavě, a právě tím se pro tebe hledání partnera stává náročnějším. Navíc, kvůli tomu, že až příliš přemýšlíš, ti chybí spontánnost, která je pro zrod lásky mnohdy klíčová. Také jsi velmi nezávislý člověk, schopný fungovat jako samostatná jednotka, proto se nehrneš do toho, co přijde jako první. Případně je pro tebe těžší porozumět potřebám opačného pohlaví či najít společnou řeč.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]