0

sdílení

6 krás světa, o kterých jsi možná ještě neslyšel

/ 3. října 2016 / Tools a Produktivita

Všichni známe nejznámější památky, jako je například Koloseum, Velká čínská zeď či Taj Mahal. Existuje ovšem mnoho dalších úchvatných míst, o kterých jsi možná do teď ještě neslyšel.

Velká mešita Djenné v Mali

sah_128_01_l

Zdroj fotografie: palinstravels.co.uk

Tato mešita si označení „starobylá“ opravdu zaslouží. Jedná se opravdu o architektonicky historický skvost. Je postavena z hlíny a je tvořena dřevěnou konstrukcí. Původní mešita je datována již k 13. století. V 16. století byla ovšem zničena, ale v roce 1906 znova vybudována. V roce 1988 byla zařazena do světového dědictví UNESCO. Do této mešity mají přístup pouze muslimové. Ostatní lidé do Velké mešity nemohou ani nahlédnout. Možná to je právě důvodem, proč jsi o této mešitě ještě neslyšel. Velká mešita ovšem není jedinou věcí, která tě zde okouzlí. Městečko Dejnné, ve kterém se mešita nachází, tě určitě také uchvátí.

Chand Baori, Indie

chand-baori

Zdroj fotografie: navrangindia.blogspot.com

Chand Baori, které se nachází v jedné malé indické vesnici Abhaneri, je jedním z nejstarších a nejhlubších schodišť na světě. Tato obří stavba, která připomíná obrácenou pyramidu se nadchází až 100 stop (cca 30 m) pod zemí. Tyto schody vedou až do studny, která byla v historii velice důležitým zdrojem vody. Před mnoha lety bylo toto schodiště postaveno ve vyprahlé oblasti a vedlo až do hluboké studny, která poskytovala dostatek vody po celý rok. Tato neobvyklá geometrie láká mnoho turistů každý rok.

Starý most, Bosna a Hercegovina

dsc03880

Zdroj fotografie: shutterstock.com

Starý most je obloukový zrekonstruovaný most, který je kopií původního starého mostu, který byl zničený bosenskými silami v roce 1993. Tento most byl zapsán na seznam světového dědictví v roce 2005. Jeho délka činí 29 metrů a šířka 4 metry. Krása pohledět.

Kumbhalgarh Fort, Indie

kumbhalgarh-fort-a-panaromic-view-from-the-top

Zdroj fotografie: preciousheritage.wordpress.com

Tato pevnost se nachází v indickém státu Rádžasthán. Byla postavena již v 15. století během vlády maharádži Rana Kumbha. Až do 19. století byla tato pevnost osídlena. Nyní je z ní muzeum. Kumbhalgarth Fort je obklopen unikátní zdí, která byla dříve známá jako „strážkyně smrti“. Tato zeď tvoří 36 kilometrů a v některých místech dosahuje až 8 metrů. No není divu, že její stavba trvala pomalu celé století.

Postavení této pevnosti se pojí se zajímavou a krutou legendou. Dle legendy se maharádža pokusil kolem pevnosti postavit hradby, které se vždy ale zřítily. Nechal si tedy poradit od poustevníka, který mu řekl, aby mu uťali hlavu a postavili chrám na místě, kam se hlava po useknutí odkutálí. Hradby a pevnost měly být postaveny tam, kde dopadlo jeho tělo.

Mešita Sheikh Lotfollah, Irán

451

Zdroj fotografie: 4gress.com

Tato mešita se řadí mezi nejznámější architektonické mistrovské dílo. Stavba této mešity začala v letech 1602 a byla dostavena roku 1619. Zvláštností této mešity například je, že se zde nenachází žádné minarety či nádvoří a to z toho důvodu, že nebyla původně určena pro veřejnost.

Derawar Fort, Pákistán

other-derawar-fort-old-desert

Zdroj fotografie: wallpaperfolder.com

Tato čtvercová pevnost se nachází v Bahawalpuru a na našem zemském povrchu se nachází od roku 1733. Můžeš zde najít až 40 bašt. Obvod stěn dosahuje rozměru 1500 metrů a výška se pohybuje kolem 30 metrů. Tato historicky významná pevnost se nachází v samotném srdci pouště.

Zdroj článku: brightside.me

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]