0

sdílení

5 tajemství úspěchu Elona Muska

Henrieta Balázsová / 5. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: shoutmeloud.com

Člověk, kterého netřeba nikomu představovat. Jedněmi obdivován, druhými kritizován. Nepochybně je však neobyčejně úspěšný. Toto je jeho 5 tajemství úspěšného podnikání.

1. Pracuj opravdu tvrdě

V původním znění – „Work super hard“. Elon považuje rozhodnutí pracovat na svém snu opravdu tvrdě za první krok k úspěchu. Tvá motivace musí být dostatečně velká na to, aby ses kvůli ní dokázal vzdát věcí, které pro tebe doposud byly samozřejmostí. K rozběhnutí podnikání budeš potřebovat určitý obnos financí, takže určitě počítej s tím, že se nějaký čas budeš muset uskromnit. Musk upozorňuje i na minimum volného času. Pracuje tvá konkurence 50 hodin týdně? Podle něj v tom případě musíš ty odpracovat týdně 100 hodin. Jsi ochoten podstoupit tyto oběti?

Elon Musk, co-founder and chief executive officer of Tesla Motors Inc., speaks during the unveiling of the company 's "Powerwall' at an event in Hawthorne, California, US, on Thursday, April 30, 2015 Musk Unveiled a suite of batteries to store electricity for homes, businesses and utilities, saying a Greener power grid furthers the company 's mission to provide pollution-free energy. Photographer: Tim Rue / Bloomberg via Getty Images
Zdroj: fortune.com

2. Přitáhni si do života ty správné lidi

Druhá věc, kterou bys měl před startem podnikání vědět, je podle Elona schopnost přilákat skvělé lidi. Každá společnost je totiž skupinou lidí, jejímž účelem je vytvoření produktu nebo služby, po níž je poptávka. V této skupině však musí fungovat jistá „chemie“. Své práci se totiž někdo dokáže naplno oddat jen tehdy, když ji miluje. Toto pravidlo je však využitelné nejen v pracovní, ale i v osobní oblasti. Obklop se dobrými lidmi ve všem, co děláš.

3. Soustřeď se výhradně na produkt nebo službu

Mnoho společností utrácí nemalé finanční prostředky na výdaje, které jsou podle Elona v konečném důsledku zcela zbytečné. Jako příklad uvádí svoji společnost Tesla, jejíž budget pro reklamní účely nikdy nepřesáhl 0. Nemalé ušetřené investice vkládá Musk raději do výzkumu a vývoje nových technologií nebo do jejich samotné výroby. Tesla sází na to, že vysoce kvalitním a propracovaným výrobkům dělají reklamu samotní spokojení zákazníci. Pokud tedy tvá investice sice zvyšuje prodej výrobku, ale nezvyšuje jeho kvalitu, Elon radí – neinvestuj.

Elon Musk, co-founder and chief executive officer of Tesla Motors Inc., pauses during an interview at the company 's assembly plant in Fremont, California, US, on Wednesday, July 10, 2013. Tesla, is building Model S electric sedans faster than its initial 400-a-week goal as demand and the companys production skills increase, Musk said.  Photographer: Noah Berger / Bloomberg via Getty Images
Zdroj: huffingtonpost.com

4. Nenech se ovlivnit trendy

Podle slov Muska se musíš naučit rozlišovat, co opravdu dává smysl a je trvanlivé a co je jen dočasným trendem. Je to velmi náročné a vyžaduje si to hodně úsilí, ale pokud vytváříš nějaký nový produkt, je to nezbytné. Elon přitom v mnoha svých projevech odkazuje na první fyzikální princip, který hovoří o tom, že pravou podstatu věcí objevíme jen tehdy, pokud se postupným odkrýváním všeho ostatního dostaneme k jejímu jádru.

5. Neboj se riskovat

Kdy je správný čas riskovat? Elon ti dá jednoduchou odpověď – co nejdříve. Zdůrazňuje přitom, že nejideálnější je největší riziko podstoupit, dokud jsi ještě sám – bez založené rodiny. Pak už totiž neriskuješ jen svůj vlastní osud, ale osud celé své rodiny, za kterou jsi zodpovědný. A hlavně, když se odvážíš podstoupit nějaké riziko, vždy to dělej jen pro věci, které zato opravdu stojí.

Zdroj:  simplethingcalledlife.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]