0

sdílení

5 rad, jak uspět od Caseyho Neistata

Ján Bučko / 30. ledna 2017 / Business

zdroj: davidjohnsontakespictures.com, hbo.com

YouTuber, filmař a producent Casey Neistat ukončil jeho denní vlog a prodal svůj startup Beme společnosti CNN za 25 milionů dolarů. Tvrdí, že se chce v životě posunout dál.

 

Předtím, než začal kariéru YouTubera, byl nezávislým filmovým producentem. Spolu s bratrem natáčeli HBO seriál: The Neistat Brothers. Po šesti letech, během nichž vytvořil množství videí a kvalitních reklam pro značky jako Google, Mercedes nebo Nike získal více než 6 milionů odběratelů.

Zdroj: youtube.com

Stále potřeboval a potřebuje nové výzvy. Vytvořil úspěšnou sociální síť na sdílení neupravených videí: Beme. Ta sice končí 31. ledna 2017, ale můžeš se těšit na její novou verzi od CNN. Co stojí za jeho úspěchem a čím se při podnikání řídí? Přečti si 5 jednoduchých rad:

1. Neexistuje podřadná práce

Casey odešel ze střední školy jako teenager, aby se postaral o svého syna. Dlouho předtím, než někdo věděl o jeho filmech, myl nádobí v restauracích a brigádničil na různých místech, aby uživil rodinu. Z našetřenývh peněz si postupně začal plnit své filmové sny.

Zdroj: fastcompany.com

2. Proraz svou vlastní cestou

Jako podnikatel neanalyzuj každý pohyb konkurence a nebojuj proti svým instinktům. „Myšlení je věc, která brání lidem jednat,“ říká Neistat. Myšlení ti má slepit celý proces produktivity. Tvoje instinkty jsou tady, aby tě udržely při životě. Věř jim, a to zejména pokud jde o podnikání.

Zdroj: vimeo.com

3. Klíčová je konzistentnost

Neistat se vždy postaral o to, aby jeho odběratelé dostali nové video každé ráno, přesně o osmé hodině. Když tvé publikum nebo zákazníci vědí, že se na tebe mohou spolehnout, budou více inklinovat k tomu, aby se vrátili, a také aby šířili svou pozitivní zkušenost s tebou mezi ostatními.

Zdroj: youtube.com

4. Když zaklepe příležitost, tak po ní skoč

Neistat vyzdvihuje reklamní kampaň pro Nike Make It Count jako bod obratu v jeho kariéře. Místo toho, aby natočil standardní komerční video, vzal přidělený rozpočet a s kamarádem vyrazil na 10denní cestu kolem světa. Jeho dobrodružství vidělo více než 22 milionů lidí a nakonec byly všechny strany spokojené.

Zdroj: hbo.com

5. Nikdy nelži sám sobě.

Být podnikatel a uzavírat partnerství v projektech by měl být určitý vyvážený akt.Zevnitř je to opravdu děsivá pozice, protože máš před sebou na jedné straně množství peněz a často tě žádají měnit své postoje či hodnoty, ale na té druhé za všechno musíš zaplatit nějakou daň,“ říká Neistat. Zatímco se budeš držet svého vnitřního hlasu a své vize, tak se nemůžeš mýlit.

Zdroj: hbo.com
zdroj: entrepreneur.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]