0

sdílení

5 nejrychlejších elektrických aut dneška, která vypadají úžasně

Michal Ondro / 5. prosince 2016 / Startupy

Jak nejrychleji prorazit na trhu elektrických aut? Jednoduše. Auto musí být co nejrychlejší. Přesně takto budují svá auta mnohé startupy po celém světě. Absurdně rychlé elektromobily však nebudují jen neznámé firmy, ale i giganti jako Mercedes-Benz. Zrychlení z nuly na sto a maximální rychlost – to jsou dvě nejdůležitější čísla, na která se v tomto světě kouká. Pětka aut, kterou jsme pro tebe vybrali, tě přesvědčí o tom, že tato čísla jsou někdy skutečně šílená.

 

Nio EP9 od startupu NextEV

niofoto: businessinsider.com

Toto úžasně vypadající elektrické super auto je schopno dosáhnout maximální rychlosti až 312,2 km/h a po nastartování dosáhne stovky za 2,7 sekundy.

Nio EP9 zlomil hned dva rekordy. První se mu podařilo překonat na 20,9 kilometrů dlouhém okruhu Nordschleife v německém Nürburgringu, kde stanovilo nový rekord časem 7 minut a 5,12 sekundy.

nio-2foto: businessinsider.com

Drží také rekord na okruhu Paula Ricarda ve Francii, kde mu na jeho zdolání stačila 1 minuta a 52,78 sekundy.

Trezor od společnosti Renault

renaultfoto: businessinsider.com

Tato mašina, která byla představena v září, ještě nebyla otestována na trati, ale Renault se s námi i tak podělil o pár zajímavých čísel.

renault-2foto: businessinsider.com

Pod kapotou se skrývá 350 koní a z 0 na 100 by se mělo toto auto dostat za méně než 4 sekundy. Maximální rychlost svého Trezoru Renault zatím nezveřejnil.

Vision Mercedes-Maybach 6

mercefoto: businessinsider.com

Tato 5,6 metrů dlouhá kráska se může pochlubit ohromným počtem koní skrývajících se v jejích útrobách: je jich 738. Auto však zatím nebylo otestováno na trati.

merc-2foto: businessinsider.com

Maximální rychlost by měla být 249 km/h a akcelerace z 0 na rychlost 100 km/h by neměla přesáhnout 4 sekundy.

Nejzajímavějším faktem je však to, že auto je schopno se za 5 minut nabít natolik, abychom v něm ujeli 100 km.

Concept_One od společnosti Rimac

Chorvatéfoto: businessinsider.com

Chorvatský výrobce elektromobilů zašel ještě dál. Jeho Concept, který byl představen na Geneva Motor Show, má výkon 1070 koňských sil a jeho maximální rychlost je 355 km/h.

Chorvaté-2foto: businessinsider.com

Z nuly na sto se dostane za 2,6 sekundy, což z něj dělá rychlostně nejpůsobivější auto našeho žebříčku. Není zatím známo jak daleko s ním dojedeme na jedno nabití, ale to asi případného zájemce nebude až tak zajímat.

Modifikovaná elektrická Chevy Corvette

korvetafoto: businessinsider.com

Této krásce se podařilo překonat hned dva rychlostní rekordy a k prvním zájemcům by se měla dostat v roce 2019.

Jako první rekord byl zlomený ten pro nejrychlejší legální elektromobil. Podařilo se to v březnu na Floridě s maximální rychlostí 300,79 km/h. V červenci byla hranice posunuta na 330,88 km/h. Jeho dojezd by měl být úctyhodných 209 kilometrů. Jeho cena bude 750 tisíc dolarů.

korveta-2foto: businessinsider.com

Chorvatský Rimac tvrdí, že jeho Conept_One porazí se svou rychlostí 355 km/h jak Corvette, tak i Nio. Uvidíme.

Jsou tak rychlé a výkonné elektromobily skutečně nutné? Využijí je naplno jejich budoucí majitelé nebo jde jen o jistou formu prestiže, kterou jeho koupí dosáhnou? Čísla prodávají. Počet koní pod kapotou, maximální rychlost, akcelerace. Tato čísla budou neustále růst. Při jaké hodnotě se však zastaví? Zastaví se vůbec?

Zdroj: businessinsider.com , zdroj titulní fotografie: businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]